Pro internet, TV a volání od O2 volejte
721 122 122

Rychlost až 250 mb/s bez omezení přenesených dat 
a bez dalších poplatků za pevnou linku.

Volejte 721 122 122

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpátky!
Vyplňte prosím jméno
Vyplňte prosím telefon
Úspěšně odesláno. Děkujeme! Zavoláme Vám co nejdříve.

Kontakty

Rychlost až 250 mb/s bez omezení přenesených dat
a bez dalších poplatků za pevnou linku.

 

 

Aktuality

Jednotná nabíječka nestačí, EU chce i vyměnitelné baterie

hovor2. 3. 2020 / Jen pár týdnů po odhlasování jednotného konektoru USB-C pro mobilní zařízení se Evropská Unie chystá přednést návrh na znovuzavedení snadno vyměnitelných baterií. Důvodem je opět snaha o omezení elektronického odpadu, protože většina uživatelů dá přednost koupi nového zařízení před výměnou baterie v tom stávajícím. A není se čemu divit, servisy si účtují nemalé částky a svépomocí se do většiny smartphonů jen tak nedostanete. Odnímatelný kryt by ovšem mohl narušit žádanou odolnost zařízení proti vodě a prachu.

Aplikace Microsoft Office 3v1 – Word, Excel i Powerpoint

Microsoft Office Mobile27. 2. 2020 / Ačkoliv Microsoft nedávno ukončil podporu W10 Mobile, nadále se věnuje vývoji aplikací pro mobilní zařízení se systémem Android a iOS. Nově dostupná je například aplikace Microsoft Office, která slučuje nejpoužívanější nástroje pro úpravu dokumentů, a to Word, Excel a Powerpoint, práce s nimi tak bude mnohem snazší a rychlejší. Nabízí ale i vytváření PDF dokumentů, jejich podpis, čtečku QR kódů, podporu pro cloudová úložiště a plánuje její další rozšíření. Očekávanou novinkou je také antivirus Microsoft Defender.

2 „skládačky“ na českém trhu, obě od Samsungu

galaxy z flip25. 2. 2020 / Motorola Razr měla být prvním telefonem s ohebným displejem na českém trhu, Samsung ji však předběhl nejen modelem Galaxy Fold, ale 21. února se v Česku začalo prodávat i skládací „véčko“ Galaxy Z Flip. Jeho cena činí 38 990 Kč, a je tak levnější než jeho předchůdce, majitelé si však stejně jako u Foldu musí dávat pozor displej, který lze snadno poškrábat, nebo prašné prostředí. Není přitom tajemstvím, že nové ohebné modely chystá nejen Samsung a Huawei, ale objevil se i prototyp smartphonu s výsuvným displejem od TLC.

Facebook, WhatsApp i Instagram – jak si vedou v novém roce?

facebook20. 2. 2020 / Společnost Facebook úspěšně poráží konkurenci nejen prostřednictvím stejnojmenné sociální sítě, ale také svých dalších aplikací. Právě WhatsApp, jenž je poslední dobou zmiňován spíše ve spojitosti s nedokonalým zabezpečím a hackerskými útoky, překonal milník 2 miliard uživatelů. Instagram navíc boduje svými zisky, které tvořily více než čtvrtinu reklamních příjmů jeho mateřské společnosti. Ta nyní intenzivně pracuje na spuštění tmavého režimu, jež je dostupný prozatím vybranému okruhu uživatelů nebo nově v aplikaci Facebook Lite.

Pamatujete si počátky českého internetu? Je to už 28 let!

internet18. 2. 2020 / Většina z nás bere internet jako samozřejmost a je zvyklá jej využívat několikrát za den, ať už k výkonu práce, studiu, zábavě nebo například kontaktu s blízkými prostřednictvím sociálních sítí. Právě 13. února 1992 se tehdejší Československo stalo 39. zemí světa připojenou k internetu. Došlo tehdy k propojení ČVÚT s rakouským uzlem v Linci, přičemž následující roky byl internet přístupný výhradně akademikům. K jeho komerčnímu využití začalo docházet po roce 1995 a od té doby nabyly možnosti internetu nevídaných rozměrů.

Fotky Google ukládaly videa do cizích archivů

gogle photos logo13. 2. 2020 / Únik uživatelských dat se netýká pouze sociálních sítí, postihl také oblíbenou službu Google Photos. Před několika dny sama společnost Google upozornila konkrétní uživatele, že ve dnech 21. až 25. listopadu 2019 mohlo při exportu dat prostřednictvím Google Takeout dojít k uložení cizích videí do jejich archivů a naopak. Tato chyba měla postihnout přibližně 0,01 % uživatelů, i to však může činit více než 100 000 lidí. Ačkoliv již byla odstraněna, může zapříčinit nedůvěryhodnost této služby.

Huawei se bude podílet na výstavbě 5G v Británii, Německo váhá

5G huawei11. 2. 2020 / Vláda Velké Británie se i přes nátlak ze strany USA rozhodla spolupracovat ve výstavbě 5G infrastruktury s Huawei, nepustí jej však do kritických částí sítě a jeho podíl nepřekročí 35 %. Tomuto nařízení vyjde vstříc i Vodafone Group, jenž nahradí jádra 5G sítí v evropských zemích. Německu měly být americkými tajnými službami předány důkazy ohledně spolupráce firmy Huawei s čínskými bezpečnostními úřady, stále tedy není rozhodnuto o jejím podílu na výstavbě 5G sítí, přičemž právě postoj Německa by mohl být rozhodující pro mnohé evropské země.

O2 nově nabízí podporu eSIM, využít ji lze jen na 6 iPhonech

o29. 2. 2020 / Od 1. února 2020 nabízí O2 po vzoru operátorů T-Mobile a Vodafone podporu vestavěných SIM karet, tzv. eSIM. Ty jsou ovšem dostupné pouze pro nejnovější iPhony, konkrétně jejich 6 zástupců z řad XS, XR a 11, oproti konkurenci však zatím nepodporují například chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Podporovaných zařízení by mělo přibývat nejen u operátorů, ale také na českém trhu. Pro aktivaci eSIM je nezbytný eVoucher s QR kódem, který si můžete vyzvednout na některé z prodejen O2, případně objednat v samoobsluze Moje O2 nebo na zákaznické lince.

USB-C nebo Lightning? Evropu čeká jednotná nabíječka

usb c3. 2. 2020 / Europoslanci podpořili výzvu Evropské komise na zavedení univerzální nabíječky pro mobilní zařízení. Tento krok má vést ke zvýšení uživatelského komfortu a snížení množství elektronického odpadu, s čímž souvisí i oddělený prodej nabíječek. V návrhu Evropské komise ovšem není upřesněno, o který konektor by se mělo jednat, nicméně Apple se o Lightning nepodělí, zbývá tedy USB-C. S tím však Apple nesouhlasí a argumentuje právě množstvím elektroodpadu, jež by vzniklo při výměně aktuálně používaného příslušenství s Lightningem.

Huawei se nevzdává, plánuje služby bez Googlu a Harmony OS

huawei logo31. 1. 2020 / Dlouhodobý konflikt mezi USA a Huawei má pro čínskou společnost za následek také nedostupnost Google Služeb, mezi které patří například Google Play, Chrome, Google Maps nebo YouTube. Na jejich náhradě již Huawei pracuje, pro zaplnění Huawei AppGallery (obdoba Google Play) přesvědčila řadu vývojářů a problém s mapami vyřešila spoluprací s nizozemskou navigační společností TomTom. Vyvíjí také vlastní Harmony OS pro televize a další chytrá zařízení, na smartphonech se nejspíš objeví pouze při zamezení přístupu k Androidu.

Web

www.ipripojeni.cz

Telefon

721 122 122

E-mail

info@ipripojeni.cz

© iPripojeni.cz 2020