Internet a TV od O2

Na stránkách www.ipripojeni.cz
máte možnost objednat si internetové připojení, kabelovou televizi, nebo balíček služeb od společnosti O2 - internetové připojení + kabelová televize.

Rychlost až 250 mb/s bez omezení přenesených dat 
a bez dalších poplatků za pevnou linku.

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpátky!
Vyplňte prosím jméno
Vyplňte prosím telefon
Úspěšně odesláno. Děkujeme! Zavoláme Vám co nejdříve.

Rychlost až 250 mb/s bez omezení přenesených dat
a bez dalších poplatků za pevnou linku.

 

 

Aktuality

5G Sítě

16. 10. 2019 / Nový telekomunikační standard nabídne uživatelům rychlejší a efektivnější přístup k informacím než jeho předchůdce 4G. Disponuje rapidním zvýšením rychlostí a výrazním snížením doby odezvy. Mimo to dojde i ke snadnému připojení domácích spotřebičů, vozidel a mnoho dalších technologických zařízení používaných v různých odvětvích průmyslu apod. Díky 5G sítím tak bude možno propojit v podstatě vše, kde je nutná interakce prostřednictvím přenosu dat. Plánovaná výstavba nebo inovace stávajících vysílačů pro 5G sítě se předpokládá od roku 2021.

Snapchat vs. Threads – Má nová aplikace od Facebooku šanci?

16. 10. 2019 / Společnost Facebook postavila do konkurenčního boje se Snapchatem novou komunikační aplikaci s názvem Threads, která je určená především uživatelům Instagramu. Díky nové aplikaci budou mít možnost sdílet zprávy, fotografie, videa, ale také polohu pouze s lidmi ze seznamu svých blízkých přátel, nikoliv se všemi uživateli této sociální sítě. Sdílení zajímavých momentů běžného dne mezi přáteli či rodinou tak bude ještě snazší než doposud.

Huawei se nepodařilo zbrzdit, produkuje 5000 5G stanic měsíčně

komunitni site8. 10. 2019 / I přes zákaz vývozu amerických součástek čínská firma Huawei vychrlí měsíčně 5000 základnových stanic pro 5G měsíčně a plánem je ročně produkovat 1,6 miliónu těchto stanic.  Letošní produkce přitom počítá se 600 000 vyrobených stanic letos. Zákaz vývozu součástek od amerických firem nastal po podezření ze znežívání technologií pro čínskou špionáž. Huawei přitom počítá se součástkami od amerických dodavatelů ale hodlá se obejít i bez nich.

Mizející zprávy na Snapchatu, přejme možná i Facebook

snapchat logo8. 10. 2019 / Soukromá zpráva která po uplynití určitého času sama zmizí se možná po Snapchatu a Messangeru dostane i do aplikací Facebooku a WhatsApp. Na Snapchatu se těší velké oblibě i když pocit většího soukromí nabizí jen na oko. WhatsApp právě tuto funkci testuje, zpráva může zmizet po pěti sekundách od přečtení či jedné hodině, nebo rozpětí v tomto časovém intervalu. Facebook zatím předpokládané datum této funkce nezveřejnil. 

Amazon vylepšuje celou řadu chytrých zařízení do domácnosti

amazon alexa1. 10. 2019 / Celou řadu zařízení do chytré domácnosti okolo asistentky Alexy, ale třeba i chytré brýle, sluchátka či prsten představil jako novinky Amazon v Seattlu. Otázkou je jaký budou mít úspěch, Amazon však již dříve dokázal že dokáže pružně reagovat na trh a produkci neúspěšných výrobků rychle zastavit. Amazon také představil svůj nový síťový standard Sidewalk, s frekvencí 900 MHz.

Facebook představí svůj vlastní virtuální 3D svět

facebook horizon1. 10. 2019 / Facebook představí svůj vlastní virtuální 3D svět jménem Horizon. Půjde o kompilát společného hraní, vlastních avatarů a možnosti vytváření nového obsahu pro virtuální svět. K užívání si v Horizonu budete potřebovat 3D brýle Oculus Quest nebo Oculus Rift. Betaverze bude pro úzký okruh uživatelů Facebooku spuštěna v roce 2020, plná verze bude pro veřejnost uvolněna pak nejdříve ze další 2 roky.

Huawei zatím lídrem v 5G

huawei logo29. 9. 2019 / I přes výhrady americké administrativy k nasazování technologií Huawei tato firma zatím vede v počtu uzavřených kontraktů ve světovém měřítku. Na svém kontě jich má rovných 50. Na druhém místě je Nokia s 45 uzavřenými kontrakty a Ericsson jich má uzavřených 24. Boj o zavádění a provoz se svádí především o Evropu která je klíčovým trhem. 

Ministerstva hledají obce s chutí do 5G a Smart cities

smart cities25. 9. 2019 / Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj hledají mezi obcemi první které vyzkouší na vlastní kůži technologie 5G a Smart cities. Přihlášky obcí jsou do 30. září, na podzim pak ministerstva vyberou. Obce se mohou těšit ve spoluprácemi s firmami či univerzitami na inovace v oblasti chytré dopravy, bezpečnosti, digitálních aplikací pro občany a další.

Chytré reproduktory frčí a budou čím dál víc

chytry reproduktor16. 9. 2019 / Chytré reproduktory jsou v módě a čeká je strmý nárůst. Analýza společnsti Canalys předpovídá 100 milionů prodaných kusů koncem tohoto roku a do roku 2022 pak nárůst 6násobný. Lídry v oblasti jsou Amazon a Google, Apple je na s prodeji chytrých reproduktorů na třetím místě. Klíčový by pro Apple mohl být čínský trh. 

Evropská směrnice PSD2 mění placení přez internet

online placeni16. 9. 2019 / Od 14. 9. se mění online a mobilní platby. Nově je vyžadováno tzv. dvoufázové ověření a to buď například kódem z SMS zprávy nebo biometrickými údaji. Nová evropská směrnice má vést k větší bezpečnosti online plateb a tuzemské banky a společnosti ji postupně zavádějí. Například po pěti bezkontaktních platbách do 500 Kč může být při pátem pokusu vyžadováno vsunutí platební karty do terminálu a zadání PIN. 

Facebook spustil seznamku v USA

facebook7. 9. 2019 / Služba se jmenuje Facebook Dating a po jejím spuštění akcie Facebooku posílily o dvě procenta. Naopak konkurenční služby o dvě procenta klesla, akcie Tinderu dokonce o procent šest. Služba by měla najít partnera podle společných preferencí a zájmů. Facebook zdůrazňuje že klade důraz na bezpečnost a ochranu soukromí.

Za přechod k jinému operátorovi zřejmě klesne pokuta a zrychlí se

telefonista6. 9. 2019 / Ze současných 20% pokuty by podle návrhu měla pokuta klesnout na pouhých 5% a u smluv na dva roky by dokonce přechod od jednoho k druhému operátorovi měl být po prvních třech měsících zdarma. Návrh prošel hospodářským výborem a nyní postoupí ke schvalování před plénum poslanecké sněmovny.

Android upouští od sladkých pojmenování

logo android27. 8. 2019 / Google se loučí s pojmenováváním nových verzí Android po sladkostech. Důvodem prý není nic jiného než větší srozumitelnost posloupnosti verzí. Po verzích Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo a poslední Pie tak následuje Android 10. Kromě této změny Android i mírně mění logo.

První 5G síť už možná v červnu 2020

5g27. 8. 2019 / První 5G sítě by mohly být komerčně spuštěné od poloviny příštího roku. O provoz 5G sítí projevili zájem všichni stávající a dva noví (Nordic Telecom a  PODA) operátoři. T-Mobile prozatím z dražby kmitočtů pro provoz 5G odstoupil, nicméně ten posiluje stávající nabídku služeb. 

Appka Arthur vás provede městem

okoli19. 8. 2019 / Zajímá vás co zajímavého je ve vašem okolí? Stáhněte si appku Arthur což je aplikace pro Android i iOS s rozšířenou realitou která vám zprostředkuje akce, události, aktivity a zajímavé objekty v místě kde se nacházíte. Stačí namířit telefon. appka nabízí funkci hledání i filtrů. Dokaže vás do vybraného místa i navigovat. 

Studenti na předplaceném YouTube ušetří

youtube logo19. 8. 2019 / Svojí politikou tak jde YouTube proti konkurenčnímu Spotify. Oproti běžné ceně YouTube Music, která činí 149 Kč (YouTube Premium 179 Kč) měsíčně, tak studentská verze přijde na 79 respektive 109 Kč měsíčně. Předplatné YouTube které umožní vypnout reklamy, přehrávat na pozadí a také zobrazit obsah stažený offline bude dostupný pro český trh v dohledné době. 

Skvělá appka pro úpravu fotek

uprava foto8. 8. 2019 / Jde o aplikaci Moment Pro Camera která umožňuje na smartphonu manuální režim focení. Aplikace je k dostání pro Android i iOS. Naposledy přibyla funkce dlouhé expozice. Výsledný obrázek je ve formátu Live Photo a umožňuje uložit do statického obrazu, gifu nebo krátké animace.

Apple a Goldmann Sachs představil virtuální kreditku

apple goldman8. 8. 2019 / Spolupráce obou firem na svět přivedla virtuální kreditní kartu pro uživatele iPhone. Nyní je karta dostupná ve Spojených státech a narozdíl od klasické kreditky je pevně spojena s konkrétním smrtphonem. Výhodou by měly být nulové poplatky a vrácení 2% z hodnoty nákupu (3% při nákupu u Apple) při placení prostřednictvím aplikace Apple Pay. 

Tři mýty o nabíjení smartphonů

mobil myty2. 8. 2019 / Mýtus první: Nechte před nabitím mobil úplně vybít. Toto platilo v době niklových baterií. V současnosti s lithiovými bateriemi je naopak vhodné začít nabíjet už při cca 20% zbývající kapacity baterie. Mýtus druhý: Nový přístroj je vhodné nejprve úplně vybít a poté nabít do 100%. I toto byla pravda v době niklových baterií, které se již dnes nepoužívají. Mýtus třetí: Nabíjet smartphone přes noc je nebezpečné. Dnes již nehrozí "přehřátí" baterie po dosažení 100% nabití a to díky čipu který nabíjecí proces vypne. Telefon se tak maximálně zahřeje.

Chrome ve verzi 76 zakazuje Flash a nabídne tmavý režim

chrome logo2. 8. 2019 / V úterý vydaná verze prohlížeče Chrome s číslem 76 ve výchozím nastavení zakazuje Flash a nabídne tmavý režim včetně obsahu prohlížené stránky. Daší novinkou je usnadnění instalace progresivních webových aplikací (PWA). Neméně zajímavé je znesnadnění poznat prohlíženému webu režim anonymního prohlížení.

Pozor na nápodoby aplikace FaceApp

appstore25. 7. 2019 / Falešná aplikace se šíří prostřednictvím sítě alternativních appstorů. Oproti originální certifikované verzi se ale snaží uživatelovo zařízení infikovat adwarovým modulem MobiDash. Napadeno doposud bylo přibližně 500 uživatelů a bylo objeveno cca 800 různých modifikací. 

Česko - nejrychlejí roustoucí evropský trh e-commerce

e commerce25. 7. 2019 / Česko je momentálně nejrychlejším roustoucím trhem e-commerce v Evropě. Zároveň čeští spotřebitelé vedou co se týká nákupů přez smartphony a tablety. I v oblasti vzniku e-shopů, kdy jejich počet od roku 2017 stoupl ze 4 tisíc na 40 tisíc, je Česko na prvním místě. Ne evropském trhu e-commerce se přitom ČR podílí 0,8 procenty. 

Letgo končí v ČR nadobro?

letgo logo20. 7. 2019 / Zřejmě již definitivní konec čeká aplikaci Letgo. První vypnutí přidávání zboží proběhlo letos v dubnu, nyní již nelze aplikaci stáhnout a ani webová prezentace aplikace momentálně neběží. Druhé oznámení o ukončení služby se objevilo letos v červnu. Za ukončením služby může stát odchod i z několika dalších evropských trhů.

Paypal přináší Xoom - službu pro mezinárodní převod peněz

placeni20. 7. 2019 / Služba je dostupná v podobě aplikace pro Android i iOS a to ve 32 evropských zemích. Doposud pro podobné transkace šlo využít společností Transferwise nebo Western Union. Výhodou služby by měla být rychlost (platby zaslané do 16:00 ještě tentýž den, jinak do dvou dnů), je však také limitována mezinárodní finanční AML politikou a to znamená limit pro transakci 250.000 Kč.

Blíží se definitivní konec geoblockingu

geoblocking9. 7. 2019 / Co že geoblocking znamená? Například rozdílné ceny služeb či zboží v různých státech EU, přesměrování  z jedné jazykové verze na jinou bez souhlasu návštěvníka, uplatňování jiných podmínek při nákupu v provozovně obchodníka, diskriminace při způsobu platby a tak dále. Nařízení Evropské komise již nyní Česko implementuje do svých zákonů a začít platit by mělo od 3. prosince 2019.

Mozilla zvažuje schování reklam z online médií za poplatek

mozilla logo9. 7. 2019 / Schování reklam by se týkalo portálů BuzzFeed, Gizmodo, Slate, The Atlantic, The Verge, USA Today a dalších. Uvažovaný měsíční poplatek by byl 4,99 dolarů a Mozilla v současnosti zjišťuje zájem o tuto službu mezi uživateli. Kromě skrytí reklam by poplatek umožňoval poslech audioverzí článků či pokračování ve čtení článku na jiném zařízení. 

Ohebný Huawei? Připravte si 60 tisíc

huawei mate x th30. 06. 2019 / model se jmenuje Huawei Mate X a našemu českému zastoupení se jako jednomu z mála podařilo dostat tento kousek i k nám. Prototyp z letošního ledna ještě obsahoval fotoaparát modelu Mate 20. Laboratoře Huawei mimo jiné pracují ještě na vylepšení kloubového napojení. Oficiální představení modelu má poběhnout v září v Číně. Dostupnost u nás není prozatím známa.

Mall zkouší testovat hledání dle obrázků

mall cz logo28. 6. 2019 / Hledání dle obrázků ne nepodobné jako image search Googlu zatím funguje v oblastech móda, obuv a hodinky. Metodou hledání obrázků dle zadaného např. z telefonu se tak Mall snaží napomoci s dohledáním konkrétního výrobku v případech, kdy zákazník nedokáže přesně popsat podobu výrobku či nezná jeho název.

ČTÚ zveřejnil podmínky aukce 5G sítí

ctu logo28. 6. 2019 / ČTÚ včera zveřejnil podmínky aukce 5G sítí. Vlastní aukce by měla proběhnout v lednu 2020. Aukce zvýhodňuje přípané nové operátory a podmiňuje vzájemnou nezávislostí operátorů. Dražbou 5G sítí ČTÚ plánuje získat až 6,3 miliardy Kč. Operátoři teď mají 30 dnů na připomínky.

Konec komunitních sítí?

komunitni site28. 6. 2019 / Dříve jediná možná cesta k dostupnému intenetu v odlehlých oblastech v podobě komunitních sítí brzy možná vezme za své. Komunitní sítě dnes využívají 250 až 350 tisíc uživatelů. Svého času dostávali zřizovatelé komunitních sítí dokonce od státu granty od dnes již neexistujícího Ministerstva informatiky. Jádrem problému je zisková činnost vykazovaná jako činnost spolková, která nepodléhá zdanění.

Kalendář Google zaznamenal včera výpadek

servery19. 6. 2019 / Uživatelům se nejčastěji zobrazovala stránka 404. Výpadek se týkal i uživatelů mobilní verze kalandáře. Google příčinu výpadku intenzivně hledal a přislíbil rychlé řešení situace. Kolem 19:40 hodin už byl problém u většiny uživatelů vyřešen. 

Podle firmy Ericsson se 5G rozšíří velmi rychle

ipripojeni 119. 6. 2019 / Podle švédské firmy Ericsson bude nástup 5G sítí rychlejší než se dosud předpokládalo. Konkrétně by dle odhadů bylo sítí 5G v roce 2024 pokryto 45% obyvatel. Průzkum proběhl mezi spotřebiteli i poskytovali komunikačních služeb. Ve svém Ericsson Mobility reportu odhaduje že v roce 2024 bude pokryto 1,9 miliardy populace a to díky podpoře 5G nejnovějšími modely smartphonů a čipových zařízení.

Facebook spustí vlastní měnu, pojmenuje ji Libra

penize18. 6. 2019 / Za nástupem vlastní měny nestojí sám Facebook ale nezisková asociace Libra Association, čítající 27 společností. Ostrý začátek by měl proběhnout v první polovině roku 2020. Libra by se měla chovat jako kryptoměnové stablecoiny, tzn. mít více méně stabilní hodnotu, krytou penězi v rezervním koši a proměnlivou likviditu.

Popularita sociálních sítí v ČR klesá

soc site18. 6. 2019 / Překvapivě nejvíce se úbytek týká nejvyužívanější sociální sítě Facebook. Oproti 80% uživatelů kteří navštěvovali sociální sítě denně, letos to bylo pouze 77% denně. Ve vyjádření času klesl strávený čas ze 149 na 143 minut denně. Youtube jako druhá nejoblíbenější síť stagnuje. Instagram naopak svou popularitu posiluje.

Čím více tím lépe? Nokia 9 PureView se pěti objektivy!

27. 5. 2019 / Nokia 9 PureView fotí do HDR formátu či RAWu. Kvůli delšímu vývoji pod pokličkou novinku pohání starší Qualcomm Snapdragon 845, fotografie však dokáží díky množství objektivů zachytit až 10x více světla. Na revolučním konceptu s vynikajícím dynamickým rozsahem nenadchne jen absence jack konektoru a slotu pro SD kartu.

Asus Zenfone 6 sází na překlopný objektiv

20. 5. 2019 / Se zajímavým konstrukčním řešením pro dosažením čistého předního designu bez výřezů přišel Asus Zenphone 6. Objektiv se tu překlápí o 180°. Telefon nabídne i špičkovou výbavu, konkrétně procesor Qualcomm Snapdragon 855 (6 nebo 8 GB) s úložištem 64, 128 nebo 256 GB, děma sloty NanoSIM, 3,5mm jack a silnou 5 000mAh baterii. Ovládat přístroj budete v prostředí ZenUI 6 postavené na Androidu 9.0 Pie a budete si moci vybrat z černé nebo stříbrné varianty.

Huawei útočí v segmentu levných smartphonů

20. 5. 2019 / Huawei útočí v segmentu levných smartphonů modelem HUAWEI Y5 (2019). Co za cenu okolo tří tisíc nabídne? Čtyři barevné kombinace, varianty s koženkovými i plastovými zády, 7,5 palců display, 13 Mpx fotoaparát a procesor Mediatek MT6761. Mobil podporuje i LTE sítě. 

Nový Huawei P30 Pro, knock out kompaktním fotoaparátům

4. 4. 2019 / S rozlišením 40 megapixelů a ISO až 409 600 dává nový Huawei P30 Pro kompaktním fotoaparátům opravdu zabrat. S pětinásobným optickým přiblížením a až 10 násobným hybridním přiblížením bude jeho předpokládaná cenovka 22 499 korun (6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti), lepší varianta s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní pamětí pak přijde na cca 24 999 korun. Zdroj: idnes.cz

Zákazník v první řadě, to je nový Zákon o elektronických komunikacích

4. 4. 2019 / Konec smluvní pokuty? V nově předkládaném návrhu se zřejmě smluvní pokuty dočkají změny ve prospěch zákazníka. Upravená by měla být i rychlost přenosu čísla od jednoho k druhému operátorovi nebo třeba možnost zařídít převod na jednom místě bez nutnosti jednat s původním i novým operátorem (tzv. One stop shop). Dojde možná dokonce na vracení nevyčerpaného kreditu. Zdroj: mobilmania.cz

Web

www.ipripojeni.cz

Telefon

721 122 122

E-mail

info@ipripojeni.cz