723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Bezdrátový internet od O2. Skvělý internet na chatu a chalupu.

O2 internet a jeho bezdrátový internet (internet na chatu)  slibuje rychlost až 20 Mb/s. Je podle operátora vhodný pro použití tam, kde není dostupný běžný internet. Bezdrátový internet od o2

Jak získat o2 internet na chatu?

Když si objednáte Bezdrátový internet od O2, kurýr vám doručí balíček s modemem, který obsahuje LTE modem Huawei B315, nabíjecí kabel, ethernetový kabel, kratší manuál od O2 a dlouhý od Huawei, záruční list a datovou SIM kartu, která je již vložena v modemu. Nemusíte tedy po rozbalení otevírat postranní schránku a vkládat do ní SIM kartu. Stačí pouze modem připojit do elektrické zásuvky a můžete surfovat.

Výrobce uvádí, že je dobré umístit přístroj k oknu, abyste získali ten nejlepší možný signál. Během chvilky se na modemu rozsvítí ikony. Nejvíce vás asi bude zajímat druhá ikona, která ukazuje aktuální pokrytí a ta poslední, která vás informuje o stavu signálu. Modem je připraven k použití téměř okamžitě.

Před prvním připojením k internetu pomocí Wi-Fi sítě musíte zadat ještě přihlašovací údaje, které naleznete na spodní straně. Ty zadáte do mobilu, tabletu nebo počítače a můžete začít surfovat.

Pokud chcete změnit některé z údajů nebo třeba zkontrolovat počet vyčerpaných dat musíte se přihlásit do webové administrace. Stačí zadat do vyhledávače adresu 192.168.8.1 a vyplnit uživatelské jméno a heslo

A co rychlost?

K modemu je možné připojit až několik zařízení na jednou, čím více jich je, tím pomalejší rychlost internetu bude, dělí se mezi všechna připojená zařízení. O2 uvádí produktovou rychlost služby 20 Mb/s pro stahování dat a 2 Mb/s pro odesílání. Jaká byla ale realita?

Rychlost internetu jsme  testovali na několika místech v Praze, Děčín, Kladno, modem vždy ukazoval připojení přes LTE. Při měření jsem postavili modem na okno, rychlost se průměrně pohybovala okolo 18 Mb/s pro download a upload byl okolo 2 Mb/s při pingu 30 ms.

Celkový dojem

S O2 internetem na chatu jsme byli velmi spokojený. Až na pár drobností, které mi v balení chyběly, jako například klíč k restartu nebo ochranný obal na modem sloužící k převozu.

Rychlost internetu byla na místech, kde jsme měřili, velice dobrá. Ve srovnání s mým pevným připojením, které mám doma, jsme dosahovali dvojnásobných rychlostí.  K běžnému surfování nebo čtení e-mailů je tento druh internetu naprosto dostačující.

Modem Huawei B315 mě velice překvapil svým jednoduchým nastavením. Internet jsem na nové adrese zprovoznila vždy do jedné minuty. Další nespornou výhodou je dostatečný počet ethernetových zásuvek na zadní straně modemu nebo možnost připojení externí antény.

Obecně je tento typ služby výhodný zejména pro zákazníky, kteří se během roku vyskytují na více adresách. Nemusí tak platit více služeb, ale vystačí si s jednou. Zároveň se jedná o zajímavou alternativu „pevného“ připojení v místech, kde klasické DSL přípojky nejsou nebo nedosahují dostatečných rychlostí a není jiná alternativa v podobě Wi-Fi poskytovatelů.

Dostupnost služby O2 Internet na chatu

O2 internet garantuje pokrytí 92 % domácností.

Doufáme, že se vám náš článek líbil a byl alespoň trochu užitečný.

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.