Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpátky!
Vyplňte prosím jméno
Vyplňte prosím telefon
Úspěšně odesláno. Děkujeme! Zavoláme Vám co nejdříve.

praha 3

autor: Wakowlk

mapa prahy 03 

Internet Praha 3

 

Žižkov
Vinohrady
Vysočany
Strašnice

 

 

I pro Prahu 3 máme výhodné nabídky připojení k internetu. Lokalita Praha 3 spadá do naší nabídky a můžeme vám proto nabídnout balíček internetu vhodný právě pro vás. S našimi službami se vám dostane stabilního a rychlého připojení k internetu a využijete tak maximálně výhody internetových služeb. Pro práci i zábavu naleznete v naší nabídce vhodný model. Kromě toho nabízíme non-stop technickou podporu a další výhody. Pro zavedení internetu i pro Vaši domácnost nás ihned kontaktujte. 

 


Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

 

 

Aktuality

Facebook, WhatsApp i Instagram – jak si vedou v novém roce?

20. 2. 2020 / Společnost Facebook úspěšně poráží konkurenci nejen prostřednictvím stejnojmenné sociální sítě, ale také svých dalších aplikací. Právě WhatsApp, jenž je poslední dobou zmiňován spíše ve spojitosti s nedokonalým zabezpečím a hackerskými útoky, překonal milník 2 miliard uživatelů. Instagram navíc boduje svými zisky, které tvořily více než čtvrtinu reklamních příjmů jeho mateřské společnosti. Ta nyní intenzivně pracuje na spuštění tmavého režimu, jež je dostupný prozatím vybranému okruhu uživatelů nebo nově v aplikaci Facebook Lite.

Pamatujete si počátky českého internetu? Je to už 28 let!

18. 2. 2020 / Většina z nás bere internet jako samozřejmost a je zvyklá jej využívat několikrát za den, ať už k výkonu práce, studiu, zábavě nebo například kontaktu s blízkými prostřednictvím sociálních sítí. Právě 13. února 1992 se tehdejší Československo stalo 39. zemí světa připojenou k internetu. Došlo tehdy k propojení ČVÚT s rakouským uzlem v Linci, přičemž následující roky byl internet přístupný výhradně akademikům. K jeho komerčnímu využití začalo docházet po roce 1995 a od té doby nabyly možnosti internetu nevídaných rozměrů.

Fotky Google ukládaly videa do cizích archivů

13. 2. 2020 / Únik uživatelských dat se netýká pouze sociálních sítí, postihl také oblíbenou službu Google Photos. Před několika dny sama společnost Google upozornila konkrétní uživatele, že ve dnech 21. až 25. listopadu 2019 mohlo při exportu dat prostřednictvím Google Takeout dojít k uložení cizích videí do jejich archivů a naopak. Tato chyba měla postihnout přibližně 0,01 % uživatelů, i to však může činit více než 100 000 lidí. Ačkoliv již byla odstraněna, může zapříčinit nedůvěryhodnost této služby.

Huawei se bude podílet na výstavbě 5G v Británii, Německo váhá

11. 2. 2020 / Vláda Velké Británie se i přes nátlak ze strany USA rozhodla spolupracovat ve výstavbě 5G infrastruktury s Huawei, nepustí jej však do kritických částí sítě a jeho podíl nepřekročí 35 %. Tomuto nařízení vyjde vstříc i Vodafone Group, jenž nahradí jádra 5G sítí v evropských zemích. Německu měly být americkými tajnými službami předány důkazy ohledně spolupráce firmy Huawei s čínskými bezpečnostními úřady, stále tedy není rozhodnuto o jejím podílu na výstavbě 5G sítí, přičemž právě postoj Německa by mohl být rozhodující pro mnohé evropské země.

O2 nově nabízí podporu eSIM, využít ji lze jen na 6 iPhonech

o29. 2. 2020 / Od 1. února 2020 nabízí O2 po vzoru operátorů T-Mobile a Vodafone podporu vestavěných SIM karet, tzv. eSIM. Ty jsou ovšem dostupné pouze pro nejnovější iPhony, konkrétně jejich 6 zástupců z řad XS, XR a 11, oproti konkurenci však zatím nepodporují například chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Podporovaných zařízení by mělo přibývat nejen u operátorů, ale také na českém trhu. Pro aktivaci eSIM je nezbytný eVoucher s QR kódem, který si můžete vyzvednout na některé z prodejen O2, případně objednat v samoobsluze Moje O2 nebo na zákaznické lince.

USB-C nebo Lightning? Evropu čeká jednotná nabíječka

usb c3. 2. 2020 / Europoslanci podpořili výzvu Evropské komise na zavedení univerzální nabíječky pro mobilní zařízení. Tento krok má vést ke zvýšení uživatelského komfortu a snížení množství elektronického odpadu, s čímž souvisí i oddělený prodej nabíječek. V návrhu Evropské komise ovšem není upřesněno, o který konektor by se mělo jednat, nicméně Apple se o Lightning nepodělí, zbývá tedy USB-C. S tím však Apple nesouhlasí a argumentuje právě množstvím elektroodpadu, jež by vzniklo při výměně aktuálně používaného příslušenství s Lightningem.

Huawei se nevzdává, plánuje služby bez Googlu a Harmony OS

huawei logo31. 1. 2020 / Dlouhodobý konflikt mezi USA a Huawei má pro čínskou společnost za následek také nedostupnost Google Služeb, mezi které patří například Google Play, Chrome, Google Maps nebo YouTube. Na jejich náhradě již Huawei pracuje, pro zaplnění Huawei AppGallery (obdoba Google Play) přesvědčila řadu vývojářů a problém s mapami vyřešila spoluprací s nizozemskou navigační společností TomTom. Vyvíjí také vlastní Harmony OS pro televize a další chytrá zařízení, na smartphonech se nejspíš objeví pouze při zamezení přístupu k Androidu.

Apple odolává tlaku na odemknutí iPhonů střelce z Pencasoly

apple logo28. 1. 2020 / V prosinci loňského roku došlo ke střelbě na vojenské základně v Pensacole na Floridě, kdy student ze Saúdské Arábie zabil 3 osoby a sám byl poté zastřelen. Při vyšetřování požádala FBI společnost Apple o zpřístupnění dat ze 2 iPhonů útočníka, avšak neuspěla. Společnost Apple nyní čelí nátlaku ze strany USA i samotného prezidenta Trumpa, který její počínání považuje za krytí zločinců, podle Applu by však odemčení telefonů a vytvoření tzv. „zadních vrátek“ pro podobné případy mohlo ohrozit ochranu uživatelských dat, na které si zakládá.

Facebook – nové logo, tmavý režim a reklamy ve WhatsApp

facebook23. 1. 2020 / Společnost Facebook, jež vlastní stejnojmennou sociální síť, ale také Messenger, Instagram či WhatsApp, se rozhodla změnit své logo, přičemž logo sociální sítě se nezmění. Nové logo v různých barevných provedeních se tak bude zobrazovat u zbylých aplikací této společnosti a nebude již pochyb, komu patří. Mezi další novinky patří například testování tmavého režimu a nového designu webového rozhraní Facebooku, dále také ustoupení od plánu na zavedení reklam do WhatsAppu, kterým se ale do budoucna nejspíš nevyhne, protože nepřináší téměř žádný zisk.

Rusko úspěšně otestovalo vlastní internetovou síť

rusko20. 1. 2020 / K 1. listopadu 2019 vešel na území Ruské federace v platnost zákon o suverénním internetu, který přikazuje tamním telekomunikačním operátorům a poskytovatelům internetového připojení odpojit za mimořádných situací ruskou síť od světového internetu, a zajistit tak nezávislost ruského internetového prostoru, tzv. RUNETu. Dle ruského Ministerstva komunikací došlo na konci roku k úspěšnému testování jejich vlastní sítě na celostátní úrovni, přičemž vybraní uživatelé v jeho průběhu nezaznamenali žádné změny.

Zařízení s Androidem nově nabídnou volbu vyhledávače

DuckDuckGo16. 1. 2020 / V roce 2018 byla Evropskou Unií udělena Googlu pokuta v hodnotě téměř 5 miliard eur za zneužití svého postavení a přednastavení Google vyhledávače do zařízení s OS Android, kterých je na trhu většina. Kromě pokuty musel Google slíbit, že danou situaci co nejdříve napraví. Stane se tak 1. března 2020, kdy si uživatel při prvním nastavení nového telefonu s Androidem sám zvolí upřednostňovaný vyhledávač z nabídky, která se pro každou zemi bude lišit. V České republice bude k dispozici Google, DuckDuckGo, Info.com a Seznam.

Ohebné displeje a podpora 5G trendem roku 2020

samsung 5g13. 1. 2020 / V loňském roce začaly na trh pronikat mobilní zařízení s ohebným displejem nebo podporou 5G, ten letošní bude v udaném trendu zřejmě pokračovat. Svědčí o tom i zařízení představená na veletrhu CES v Las Vegas. Ohebné telefony chystá více výrobců, Lenovo však zašlo ještě dál a představilo notebook s ohebným displejem Lenovo ThinkPad X1 Fold. Co se týče podpory 5G, předpokládá se, že v roce 2020 ji bude mít každý pátý prodaný smartphone. Do prodeje se brzy dostane i první tablet s podporou 5G Samsung Galaxy Tab S6 5G nebo notebook Lenovo Yoga 5G.

Apple čelí žalobě kvůli funkci chytrých hodinek Apple Watch

apple watch13. 1. 2020 / Chytré hodinky disponují řadou užitečných vlastností, ty od Applu nabízí například detekci pádu nebo srdeční arytmie. Právě funkce, která má odhalovat fibrilaci srdečních síní prostřednictvím monitoringu tepu v hodinkách Apple Watch čtvrté a páté generace, je předmětem žaloby ze strany newyorského kardiologa Josepha Wiesela, který si nechal jimi využívaný systém patentovat již v roce 2006. Na existenci svého patentu měl Wiesel upozornit na podzim roku 2017, Apple se s ním však odmítl dohodnout.

Podpora WhatsAppu na starších mobilech bude brzy ukončena

whatsapp9. 1. 2020 / Pokud jste majitelem zařízení s operačním systém Android 2.3.7. nebo iOS 8, případně jejich starších verzí, bude Vám od 1. února 2020 ukončena veškerá podpora chatovací aplikace WhatApp, přičemž pro Windows Phone skončila už 1. ledna. Pro stávající aplikaci již nezískáte žádnou aktualizaci a nemusí fungovat veškeré její funkce, navíc už nebude možné na ní vytvořit nový účet. Vývojáři doporučují přejít na nové zařízení a varují, že v případě jiného OS nelze přenést konverzace, ale pouze je exportovat do e-mailu.

Na silnici opatrně! Waze Vás upozorní na sníh i ledovku

namraza6. 1. 2020 / Zejména v zimních měsících přibývá dopravních nehod, při kterých řidič nezvládne jízdu na sněhem či ledem pokryté vozovce. A právě funkci umožňující upozornit ostatní řidiče na sněhovou kalamitu, neodhrnutou silnici nebo například náledí přidala aplikace Waze, která vyniká komunitou uživatelů, jež se vzájemně upozorňují na nehody, dopravní zácpy, policejní hlídky a další události, které by mohly ovlivnit bezpečnost a plynulost provozu. Uživatelé tak budou lépe připraveni na cestu za nepříznivých podmínek.

Do Messengeru se bez účtu na Facebooku už nepřihlásíte

messanger2. 1. 2020 / Až donedávna se dalo do aplikace Messenger přihlásit pouze pomocí telefonního čísla, nové registrace se však neobejdou bez facebookového účtu. Změna by neměla nijak zasáhnout stávající uživatele, nicméně u některých se problémy s přihlášením objevily také. Tento krok je pravděpodobně součástí plánu Marka Zuckerberga na vytvoření jednotné chatovací platformy pro Messenger, Instagram i WhatsApp, kvůli kterému chtějí zakročit americké úřady. Důvodem je nejen zvýšení rizika úniku dat, ale také potopení potenciální konkurence.

Z počítače s W10 vyřídíte nejen SMS, ale i telefonní hovory

hovor30. 12. 2019 / Společnost Microsoft se již delší dobu snaží o propojení smartphonu s počítačem, k čemuž slouží aplikace Váš telefon. Pokud vlastníte zařízení s Androidem a počítač s Windows 10, můžete ze svého počítače po jejím nainstalování na obě zařízení ovládat svůj telefon, prohlížet a stahovat fotografie, spravovat notifikace nebo třeba psát SMS zprávy. S poslední aktualizací přichází novinka ve formě obsluhy telefonních hovorů, přičemž ke zprovoznění této funkce potřebujete nejméně Android 7 a propojení zařízení pomocí Bluetooth.

Termín plánované aukce kmitočtů pro 5G se opět odkládá

penize26. 12. 2019 / Aukce kmitočtů pro 5G sítě v České republice měla původně proběhnout na podzim letošního roku, byla ovšem odložena na leden 2020. Podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka jsou současné podmínky aukce nedostatečně atraktivní pro případné zahraniční operátory, budou tedy upraveny a aukce by se mohla uskutečnit přibližně v polovině příštího roku. Další novinkou ze světa 5G je vyhlášení 5 vítězných projektů měst na využití 5G sítí, jimiž jsou Bílina, Jeseník, Karlovy Vary, Plzeň a Ústí nad Labem.

Windows 10 Mobile přišel o podporu, na řadě je Windows 7

w7

23. 12. 2019 / Operační systém Windows 10 Mobile byl představen v roce 2015 a našel si řadu zastánců, boj proti Androidu a iOS však prohrál. Poslední velká aktualizace vyšla před více než 2 lety, a proto se Microsoft rozhodl ukončit 10. 12. 2019 jeho podporu a přestat vydávat i ty nejdůležitější bezpečnostní aktualizace. Stejný osud čeká již 14. ledna 2020 stále oblíbený Windows 7. Den poté se uživatelům začne zobrazovat výzva ke změně operačního systému, bezplatná možnost upgradu na W10 však už dávno vypršela a mnohá zařízení jej ani nepodporují.

Google Maps vs. Mapy.cz – Která z novinek Vás láká?

glob19. 12. 2019 / Společnosti Google a Seznam.cz jsou mezi českými uživateli konkurenty nejen na úrovni internetových vyhledávačů, ale také kvůli jejich internetovým a mobilním mapovým aplikacím, čemuž svědčí řada novinek. Google Mapy například chystají novou vrstvu, která upozorní na nedostatečně osvětlené uličky, kterým by se měly vyhnout zejména ženy. Oproti tomu Mapy.cz se snaží zaujmout řidiče propojením aplikace s jejich vozidlem. Nově mají podporu pro Apple CarPlay, na platformu Android Auto kvůli odporu Googlu nejspíš jen tak nedorazí.

Pražská policie chce zavést kamery rozpoznávající obličeje

praha16. 12. 2019 / Vedení pražské policie požádalo magistrát hlavního města Prahy o aktivování technologie automatického rozpoznávání obličejů na 6 místech hlavního města, což by mělo výrazně pomoci při pátrání po pohřešovaných nebo naopak trestně stíhaných osobách. Magistrát se po vlně nesouhlasu a obav ze zásahu do soukromí obyvatel rozhodl požádat o stanovisko Úřad pro ochranu osobních údajů. Sám se k návrhu staví spíš skepticky, neboť nedávno zamítl podobnou žádost o monitoring fotbalových zápasů pro snazší odhalení problémových fanoušků.

Huawei má ve světě 5G stále šanci, i přes sankce slaví úspěch

5G huawei12. 12. 2019 / Řada evropských zemí nepodlehla tlaku ze strany USA na vyloučení společnosti Huawei z plánované výstavby 5G sítí. Nově se mezi ně zařadila Francie, která si vyhrazuje právo na prověření všech dodavatelů kvůli případným bezpečnostním hrozbám. Co se týče amerických sankcí, Huawei dostal další tříměsíční odklad, díky čemuž může nadále obchodovat s americkými firmami, nicméně se stále víc stává nezávislým na jejich součástkách. Začalo také udělování výjimek, přičemž první z nich získal Microsoft, jenž bude Huawei dodávat operační systém.

5G v telefonu už nepřekvapí, Intel jej chce dostat do počítače

intel logo10. 12. 2019 / Výrobci mobilních telefonů se předhánějí v novinkách a užití 5G modemu mezi ně určitě patří. Většina zařízení s podporou 5G má modem od společnosti Qualcomm, Samsung i Huawei používají své vlastní. Applu, který doposud žádný smartphone s podporou 5G nepředstavil, prodal svou modemovou divizi pro mobilní zařízení Intel. Ten se však rozhodl ve spolupráci se společností MediaTek pokračovat ve vývoji 5G modemu pro notebooky a počítače, přičemž první z nich by se měly objevit v roce 2021 u výrobců HP a Dell.

Na požár, povodeň či jinou katastrofu Vás upozorní i telefon

povoden6. 12. 2019 / Aplikaci Záchranka, která po stisknutí nouzového tlačítka vytočí tísňovou linku 155 a odešle záchranářům zprávu s polohou zařízení, používá v Česku více než milion uživatelů. Nyní začne ve spolupráci s Mobilním rozhlasem upozorňovat občany na krizové situace přímo notifikací v telefonu, SMS zprávou nebo třeba e-mailem. Tento systém funguje v Praze, Brně, Plzni a na jeho dalším rozšíření se pracuje. Kromě upozornění na nebezpečí mohou uživatelé obdržet i odkaz na krizový portál města, kde zjistí aktuální informace nebo rady, jak se zachovat.

Facebook a Instagram přinášejí jednu novinku za druhou

telefonista5. 12. 2019 / Mateřská společnost Instagramu Facebook se všemožně snaží porazit konkurenci, svědčí tomu i řada chystaných novinek. Instagram testuje skrývání lajků u fotografií sledovaných profilů a do boje s TikTokem chce postavit funkci Reels, která umožní natočení krátkého videoklipu s hudebním pozadím a jeho následné zveřejnění podobně jako u Instagram Stories. Facebook oproti tomu plánuje spuštění funkce Popular Photos (kopie Instagram Feedu) a služby Facebook Pay, díky které budete moci posílat peníze třeba přes Messenger.

Chytrý telefon pro nevidomé? Český BlindShell dobývá svět

blindshell2. 12. 2019 / Až doposud používala většina nevidomých běžné smartphony s možností diktování. Český výrobce však přišel s kombinací chytrého telefonu a tlačítkové klasiky. Díky upravenému Androidu nabízí BlindShell Classic mimo vylepšeného ovládání hlasem také jízdní řády, čtečku QR kódů, rozpoznávání barev, předčítání knih nebo SOS tlačítko, to vše v hlasové podobě. Není tak problém nadiktovat SMS zprávu nebo třeba zjistit aktuální polohu GPS, díky běžným tlačítkům je navíc ovládání telefonu velice snadné a intuitivní.

Ohebné telefony se stávají skutečností – kdy se objeví u nás?

ohebne telefony28. 11. 2019 / Na začátku září došlo k uvedení Samsungu Galaxy Fold na jihokorejský trh a jeho postupnému rozšíření do evropských zemí, v současnosti jej lze koupit i v sousedním Německu nebo Polsku. Další očekávanou novinkou je Huawei Mate X, který je od poloviny listopadu dostupný v Číně, nicméně jeho vypuštění na globální trh není doposud jasné. Šancí pro české uživatele je Motorola Razr, která plánuje zahájit předprodej v prosinci a u nás by mohla být dostupná začátkem příštího roku. Ceny těchto zařízení už tak příznivé nejsou, pohybují se od 40 do 60 tisíc korun.

Po zákazu politických reklam na Twitteru je omezí i Google

politicky maketing28. 11. 2019 / Od pátku platí na sociální síti Twitter zákaz politických reklam, podle nových pravidel nesmí reklama zmiňovat jméno kandidáta, politické strany, volby, referenda nebo například soudní rozhodnutí. Podobný postoj zaujal i Google, který omezí cílené reklamy na uživatele dle jejich veřejných volebních záznamů nebo politických preferencí ve vyhledávání, na YouTube nebo prostřednictvím Google Ads. Nově se budou moci zaměřit pouze na skupiny obyvatel dle věku, pohlaví nebo místa bydliště. Oproti tomu Facebook žádné změny neplánuje.

Jižní Korea, Británie, USA a teď už i Čína! Kdy bude 5G u nás?

5g14. 11. 2019 / V Číně došlo ke spuštění 5G sítě pro komerční využití, pokryto je přibližně 50 měst včetně Pekingu nebo Šanghaje. Nové tarify nabízí zákazníkům 3 operátoři, ceny se pohybují od 500 do 2 000 korun. Čína plánuje pokrytí velmi rychle rozšířit, čímž chce mimo jiné dokázat svou technologickou převahu. I přes americké sankce dál získává kontrakty na pokrytí 5G sítěmi po celé Evropě, bude se podílet i na výstavbě v Maďarsku. V Česku se chystá podpora testování 5G v 5 městech, která budou již brzy vybrána dle jejich návrhu na využití 5G sítě.

Peněženku nechte doma, k nákupu Vám postačí smartphone!

penize14. 11. 2019 / Češi využívají mobilních telefonů nebo chytrých hodinek k placení čím dál častěji. Modernímu trendu se přizpůsobila už většina bank, v minulém týdnu přibyly další – ČSOB, Poštovní spořitelna, UniCredit Bank a Air Bank. Pro platby prostřednictvím chytrého telefonu nebo hodinek potřebujete pouze vhodné zařízení s podporou NFC a aplikaci dle jeho systému – Apple Pay, Google Pay nebo například Fitbit Pay. Některé banky sice doposud nepodporují všechny typy karet nebo aplikací, ale i to je nejspíš jen otázka času.

NSO Group čelí žalobě za špehování lidí přes WhatsApp

whatsapp logo4. 11. 2019 / Letos v květnu upozornila chatovací platforma WhatsApp uživatele, že mohlo dojít k instalaci spywaru na jejich smartphony. Dle dostupných informací využila izraelská firma NSO Group chyby v zabezpečení komunikační aplikace, a umožnila tak sledování více než 1 400 zařízení. Společnost Facebook, které WhatsApp patří, na ni minulý týden podala žalobu. NSO Group, jejíž program Pegasus slouží zpravodajským službám k odposlouchávání podezřelých osob, a která čelí několika obviněním z nelegálního hackingu, však účast na špionáži popírá.

84 českých obcí získalo dotaci na bezplatnou WiFi

wifi 24. 11. 2019 / Dotační program WiFi4EU, který má za cíl zasíťovat evropský venkov a maloměsta obecní WiFi, pokračuje i letos. Agentura Evropské komise INEA vyhlásila už potřetí vítěze voucheru na 15 000 eur, které musí obce využít na výstavbu a tříletý bezplatný provoz jejich samostatné sítě. Její další fungování bude čistě na rozhodnutí výherců. Z více než 11 tisíc registrovaných obcí bylo vybráno 1 780 samospráv, mezi nimiž je i 84 českých. Obecní WiFi se tak může objevit i u Vás.

Německo nedbá na varování USA před technologií 5G od Huawei

5G huawei31. 10. 2019 / USA se snaží zabránit společnosti Huawei ve vytvoření infrastruktury pokrytí 5G sítěmi v Evropě, a vyzvaly proto Německo, Japonsko a další země k tomu, aby při budování 5G sítí nepoužívaly jejich komponenty. Varují zejména před ohrožením jejich kybernetické bezpečnosti. Německo i přes radu USA stále se spoluprací s Huawei počítá, protože dle něj nebyla doposud předložena jasná fakta, proč se jí vyhnout. Česká republika zaujímá podobný postoj, Huawei má tedy šanci i u nás.

Oblíbení uživatelé na Twitteru měli méně reklam, teď si stěžují

twitter logo31. 10. 2019 / O tom, že internet žije z reklam, ví asi každý. A sociální sítě na tom nejsou jinak. Překvapivé ovšem bylo přiznání vedení sociální sítě Twitter ohledně rozdílného počtu reklam pro jednotlivé uživatele. Zobrazováním menšího množství reklam uživatelům se spoustou příznivců se Twitter snažil zajistit si jejich aktivitu a věrnost. Ve spojitosti s poklesem zisků a obviněním z úniku dat však změnil Twitter svou strategii a reklamy se nyní zobrazují všem stejně, populární uživatelé si ale stěžují na jejich zvýšený počet.

Díky síti 5G bude doprava autonomními vozy bezpečnější

autonomni vozy23. 10. 2019 / Autonomní vozidla mají již nyní schopnost vidět situaci kolem nich a následně ji samostatně vyhodnotit.  Světlo světa brzy spatří nová technologie, pracující na základě 5G sítě, která se také brzy těší spuštění, umožňující vozidlům komunikovat mezi sebou. Komunikační technologie C-V2X umožní automobilům předávat si mezi sebou informace například o světelných signálech, namrzlých úsecích silnic nebo možnostech kolizí. Propojení bude fungovat na stejné mobilní síti, jakou používají naše telefony.

Ohebné telefony - nový směr vývoje mobilní komunikace a zábavy.

huawei mate x th23. 10. 2019 / Samsung, Huawei a nyní i Xiaomi. To jsou v současné době jednoznačně průkopníci na poli ohebných telefonů. I když se zatím jedná pouze o první vlaštovky, které nemohou rozhodně soupeřit s dnešními telefony v odolnosti, praktičnosti a ani velikosti zařízení, jde zde o velmi zajímavé řešení pro dosažení větší plochy displeje v kombinaci s pohodlnou nositelností. Zda se nový koncept „tabletofonů“ prosadí, ukáže až čas spolu s dalším vývojem.

5G Sítě

telefonista16. 10. 2019 / Nový telekomunikační standard nabídne uživatelům rychlejší a efektivnější přístup k informacím než jeho předchůdce 4G. Disponuje rapidním zvýšením rychlostí a výrazním snížením doby odezvy. Mimo to dojde i ke snadnému připojení domácích spotřebičů, vozidel a mnoho dalších technologických zařízení používaných v různých odvětvích průmyslu apod. Díky 5G sítím tak bude možno propojit v podstatě vše, kde je nutná interakce prostřednictvím přenosu dat. Plánovaná výstavba nebo inovace stávajících vysílačů pro 5G sítě se předpokládá od roku 2021.

Snapchat vs. Threads – Má nová aplikace od Facebooku šanci?

uprava foto16. 10. 2019 / Společnost Facebook postavila do konkurenčního boje se Snapchatem novou komunikační aplikaci s názvem Threads, která je určená především uživatelům Instagramu. Díky nové aplikaci budou mít možnost sdílet zprávy, fotografie, videa, ale také polohu pouze s lidmi ze seznamu svých blízkých přátel, nikoliv se všemi uživateli této sociální sítě. Sdílení zajímavých momentů běžného dne mezi přáteli či rodinou tak bude ještě snazší než doposud.

Huawei se nepodařilo zbrzdit, produkuje 5000 5G stanic měsíčně

komunitni site8. 10. 2019 / I přes zákaz vývozu amerických součástek čínská firma Huawei vychrlí měsíčně 5000 základnových stanic pro 5G měsíčně a plánem je ročně produkovat 1,6 miliónu těchto stanic.  Letošní produkce přitom počítá se 600 000 vyrobených stanic letos. Zákaz vývozu součástek od amerických firem nastal po podezření ze znežívání technologií pro čínskou špionáž. Huawei přitom počítá se součástkami od amerických dodavatelů ale hodlá se obejít i bez nich.

Mizející zprávy na Snapchatu, přejme možná i Facebook

snapchat logo8. 10. 2019 / Soukromá zpráva která po uplynití určitého času sama zmizí se možná po Snapchatu a Messangeru dostane i do aplikací Facebooku a WhatsApp. Na Snapchatu se těší velké oblibě i když pocit většího soukromí nabizí jen na oko. WhatsApp právě tuto funkci testuje, zpráva může zmizet po pěti sekundách od přečtení či jedné hodině, nebo rozpětí v tomto časovém intervalu. Facebook zatím předpokládané datum této funkce nezveřejnil. 

Amazon vylepšuje celou řadu chytrých zařízení do domácnosti

amazon alexa1. 10. 2019 / Celou řadu zařízení do chytré domácnosti okolo asistentky Alexy, ale třeba i chytré brýle, sluchátka či prsten představil jako novinky Amazon v Seattlu. Otázkou je jaký budou mít úspěch, Amazon však již dříve dokázal že dokáže pružně reagovat na trh a produkci neúspěšných výrobků rychle zastavit. Amazon také představil svůj nový síťový standard Sidewalk, s frekvencí 900 MHz.

Facebook představí svůj vlastní virtuální 3D svět

facebook horizon1. 10. 2019 / Facebook představí svůj vlastní virtuální 3D svět jménem Horizon. Půjde o kompilát společného hraní, vlastních avatarů a možnosti vytváření nového obsahu pro virtuální svět. K užívání si v Horizonu budete potřebovat 3D brýle Oculus Quest nebo Oculus Rift. Betaverze bude pro úzký okruh uživatelů Facebooku spuštěna v roce 2020, plná verze bude pro veřejnost uvolněna pak nejdříve ze další 2 roky.

Huawei zatím lídrem v 5G

huawei logo29. 9. 2019 / I přes výhrady americké administrativy k nasazování technologií Huawei tato firma zatím vede v počtu uzavřených kontraktů ve světovém měřítku. Na svém kontě jich má rovných 50. Na druhém místě je Nokia s 45 uzavřenými kontrakty a Ericsson jich má uzavřených 24. Boj o zavádění a provoz se svádí především o Evropu která je klíčovým trhem. 

Ministerstva hledají obce s chutí do 5G a Smart cities

smart cities25. 9. 2019 / Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj hledají mezi obcemi první které vyzkouší na vlastní kůži technologie 5G a Smart cities. Přihlášky obcí jsou do 30. září, na podzim pak ministerstva vyberou. Obce se mohou těšit ve spoluprácemi s firmami či univerzitami na inovace v oblasti chytré dopravy, bezpečnosti, digitálních aplikací pro občany a další.

Chytré reproduktory frčí a budou čím dál víc

chytry reproduktor16. 9. 2019 / Chytré reproduktory jsou v módě a čeká je strmý nárůst. Analýza společnsti Canalys předpovídá 100 milionů prodaných kusů koncem tohoto roku a do roku 2022 pak nárůst 6násobný. Lídry v oblasti jsou Amazon a Google, Apple je na s prodeji chytrých reproduktorů na třetím místě. Klíčový by pro Apple mohl být čínský trh. 

Evropská směrnice PSD2 mění placení přez internet

online placeni16. 9. 2019 / Od 14. 9. se mění online a mobilní platby. Nově je vyžadováno tzv. dvoufázové ověření a to buď například kódem z SMS zprávy nebo biometrickými údaji. Nová evropská směrnice má vést k větší bezpečnosti online plateb a tuzemské banky a společnosti ji postupně zavádějí. Například po pěti bezkontaktních platbách do 500 Kč může být při pátem pokusu vyžadováno vsunutí platební karty do terminálu a zadání PIN. 

Facebook spustil seznamku v USA

facebook7. 9. 2019 / Služba se jmenuje Facebook Dating a po jejím spuštění akcie Facebooku posílily o dvě procenta. Naopak konkurenční služby o dvě procenta klesla, akcie Tinderu dokonce o procent šest. Služba by měla najít partnera podle společných preferencí a zájmů. Facebook zdůrazňuje že klade důraz na bezpečnost a ochranu soukromí.

Za přechod k jinému operátorovi zřejmě klesne pokuta a zrychlí se

telefonista6. 9. 2019 / Ze současných 20% pokuty by podle návrhu měla pokuta klesnout na pouhých 5% a u smluv na dva roky by dokonce přechod od jednoho k druhému operátorovi měl být po prvních třech měsících zdarma. Návrh prošel hospodářským výborem a nyní postoupí ke schvalování před plénum poslanecké sněmovny.

Android upouští od sladkých pojmenování

logo android27. 8. 2019 / Google se loučí s pojmenováváním nových verzí Android po sladkostech. Důvodem prý není nic jiného než větší srozumitelnost posloupnosti verzí. Po verzích Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo a poslední Pie tak následuje Android 10. Kromě této změny Android i mírně mění logo.

První 5G síť už možná v červnu 2020

5g27. 8. 2019 / První 5G sítě by mohly být komerčně spuštěné od poloviny příštího roku. O provoz 5G sítí projevili zájem všichni stávající a dva noví (Nordic Telecom a  PODA) operátoři. T-Mobile prozatím z dražby kmitočtů pro provoz 5G odstoupil, nicméně ten posiluje stávající nabídku služeb. 

Appka Arthur vás provede městem

okoli19. 8. 2019 / Zajímá vás co zajímavého je ve vašem okolí? Stáhněte si appku Arthur což je aplikace pro Android i iOS s rozšířenou realitou která vám zprostředkuje akce, události, aktivity a zajímavé objekty v místě kde se nacházíte. Stačí namířit telefon. appka nabízí funkci hledání i filtrů. Dokaže vás do vybraného místa i navigovat. 

Studenti na předplaceném YouTube ušetří

youtube logo19. 8. 2019 / Svojí politikou tak jde YouTube proti konkurenčnímu Spotify. Oproti běžné ceně YouTube Music, která činí 149 Kč (YouTube Premium 179 Kč) měsíčně, tak studentská verze přijde na 79 respektive 109 Kč měsíčně. Předplatné YouTube které umožní vypnout reklamy, přehrávat na pozadí a také zobrazit obsah stažený offline bude dostupný pro český trh v dohledné době. 

Skvělá appka pro úpravu fotek

uprava foto8. 8. 2019 / Jde o aplikaci Moment Pro Camera která umožňuje na smartphonu manuální režim focení. Aplikace je k dostání pro Android i iOS. Naposledy přibyla funkce dlouhé expozice. Výsledný obrázek je ve formátu Live Photo a umožňuje uložit do statického obrazu, gifu nebo krátké animace.

Apple a Goldmann Sachs představil virtuální kreditku

apple goldman8. 8. 2019 / Spolupráce obou firem na svět přivedla virtuální kreditní kartu pro uživatele iPhone. Nyní je karta dostupná ve Spojených státech a narozdíl od klasické kreditky je pevně spojena s konkrétním smrtphonem. Výhodou by měly být nulové poplatky a vrácení 2% z hodnoty nákupu (3% při nákupu u Apple) při placení prostřednictvím aplikace Apple Pay. 

Tři mýty o nabíjení smartphonů

mobil myty2. 8. 2019 / Mýtus první: Nechte před nabitím mobil úplně vybít. Toto platilo v době niklových baterií. V současnosti s lithiovými bateriemi je naopak vhodné začít nabíjet už při cca 20% zbývající kapacity baterie. Mýtus druhý: Nový přístroj je vhodné nejprve úplně vybít a poté nabít do 100%. I toto byla pravda v době niklových baterií, které se již dnes nepoužívají. Mýtus třetí: Nabíjet smartphone přes noc je nebezpečné. Dnes již nehrozí "přehřátí" baterie po dosažení 100% nabití a to díky čipu který nabíjecí proces vypne. Telefon se tak maximálně zahřeje.

Chrome ve verzi 76 zakazuje Flash a nabídne tmavý režim

chrome logo2. 8. 2019 / V úterý vydaná verze prohlížeče Chrome s číslem 76 ve výchozím nastavení zakazuje Flash a nabídne tmavý režim včetně obsahu prohlížené stránky. Daší novinkou je usnadnění instalace progresivních webových aplikací (PWA). Neméně zajímavé je znesnadnění poznat prohlíženému webu režim anonymního prohlížení.

Pozor na nápodoby aplikace FaceApp

appstore25. 7. 2019 / Falešná aplikace se šíří prostřednictvím sítě alternativních appstorů. Oproti originální certifikované verzi se ale snaží uživatelovo zařízení infikovat adwarovým modulem MobiDash. Napadeno doposud bylo přibližně 500 uživatelů a bylo objeveno cca 800 různých modifikací. 

Česko - nejrychlejí roustoucí evropský trh e-commerce

e commerce25. 7. 2019 / Česko je momentálně nejrychlejším roustoucím trhem e-commerce v Evropě. Zároveň čeští spotřebitelé vedou co se týká nákupů přez smartphony a tablety. I v oblasti vzniku e-shopů, kdy jejich počet od roku 2017 stoupl ze 4 tisíc na 40 tisíc, je Česko na prvním místě. Ne evropském trhu e-commerce se přitom ČR podílí 0,8 procenty. 

Letgo končí v ČR nadobro?

letgo logo20. 7. 2019 / Zřejmě již definitivní konec čeká aplikaci Letgo. První vypnutí přidávání zboží proběhlo letos v dubnu, nyní již nelze aplikaci stáhnout a ani webová prezentace aplikace momentálně neběží. Druhé oznámení o ukončení služby se objevilo letos v červnu. Za ukončením služby může stát odchod i z několika dalších evropských trhů.

Paypal přináší Xoom - službu pro mezinárodní převod peněz

placeni20. 7. 2019 / Služba je dostupná v podobě aplikace pro Android i iOS a to ve 32 evropských zemích. Doposud pro podobné transkace šlo využít společností Transferwise nebo Western Union. Výhodou služby by měla být rychlost (platby zaslané do 16:00 ještě tentýž den, jinak do dvou dnů), je však také limitována mezinárodní finanční AML politikou a to znamená limit pro transakci 250.000 Kč.

Blíží se definitivní konec geoblockingu

geoblocking9. 7. 2019 / Co že geoblocking znamená? Například rozdílné ceny služeb či zboží v různých státech EU, přesměrování  z jedné jazykové verze na jinou bez souhlasu návštěvníka, uplatňování jiných podmínek při nákupu v provozovně obchodníka, diskriminace při způsobu platby a tak dále. Nařízení Evropské komise již nyní Česko implementuje do svých zákonů a začít platit by mělo od 3. prosince 2019.

Mozilla zvažuje schování reklam z online médií za poplatek

mozilla logo9. 7. 2019 / Schování reklam by se týkalo portálů BuzzFeed, Gizmodo, Slate, The Atlantic, The Verge, USA Today a dalších. Uvažovaný měsíční poplatek by byl 4,99 dolarů a Mozilla v současnosti zjišťuje zájem o tuto službu mezi uživateli. Kromě skrytí reklam by poplatek umožňoval poslech audioverzí článků či pokračování ve čtení článku na jiném zařízení. 

Ohebný Huawei? Připravte si 60 tisíc

huawei mate x th30. 06. 2019 / model se jmenuje Huawei Mate X a našemu českému zastoupení se jako jednomu z mála podařilo dostat tento kousek i k nám. Prototyp z letošního ledna ještě obsahoval fotoaparát modelu Mate 20. Laboratoře Huawei mimo jiné pracují ještě na vylepšení kloubového napojení. Oficiální představení modelu má poběhnout v září v Číně. Dostupnost u nás není prozatím známa.

Mall zkouší testovat hledání dle obrázků

mall cz logo28. 6. 2019 / Hledání dle obrázků ne nepodobné jako image search Googlu zatím funguje v oblastech móda, obuv a hodinky. Metodou hledání obrázků dle zadaného např. z telefonu se tak Mall snaží napomoci s dohledáním konkrétního výrobku v případech, kdy zákazník nedokáže přesně popsat podobu výrobku či nezná jeho název.

ČTÚ zveřejnil podmínky aukce 5G sítí

ctu logo28. 6. 2019 / ČTÚ včera zveřejnil podmínky aukce 5G sítí. Vlastní aukce by měla proběhnout v lednu 2020. Aukce zvýhodňuje přípané nové operátory a podmiňuje vzájemnou nezávislostí operátorů. Dražbou 5G sítí ČTÚ plánuje získat až 6,3 miliardy Kč. Operátoři teď mají 30 dnů na připomínky.

Konec komunitních sítí?

komunitni site28. 6. 2019 / Dříve jediná možná cesta k dostupnému intenetu v odlehlých oblastech v podobě komunitních sítí brzy možná vezme za své. Komunitní sítě dnes využívají 250 až 350 tisíc uživatelů. Svého času dostávali zřizovatelé komunitních sítí dokonce od státu granty od dnes již neexistujícího Ministerstva informatiky. Jádrem problému je zisková činnost vykazovaná jako činnost spolková, která nepodléhá zdanění.

Kalendář Google zaznamenal včera výpadek

servery19. 6. 2019 / Uživatelům se nejčastěji zobrazovala stránka 404. Výpadek se týkal i uživatelů mobilní verze kalandáře. Google příčinu výpadku intenzivně hledal a přislíbil rychlé řešení situace. Kolem 19:40 hodin už byl problém u většiny uživatelů vyřešen. 

Podle firmy Ericsson se 5G rozšíří velmi rychle

ipripojeni 119. 6. 2019 / Podle švédské firmy Ericsson bude nástup 5G sítí rychlejší než se dosud předpokládalo. Konkrétně by dle odhadů bylo sítí 5G v roce 2024 pokryto 45% obyvatel. Průzkum proběhl mezi spotřebiteli i poskytovali komunikačních služeb. Ve svém Ericsson Mobility reportu odhaduje že v roce 2024 bude pokryto 1,9 miliardy populace a to díky podpoře 5G nejnovějšími modely smartphonů a čipových zařízení.

Facebook spustí vlastní měnu, pojmenuje ji Libra

penize18. 6. 2019 / Za nástupem vlastní měny nestojí sám Facebook ale nezisková asociace Libra Association, čítající 27 společností. Ostrý začátek by měl proběhnout v první polovině roku 2020. Libra by se měla chovat jako kryptoměnové stablecoiny, tzn. mít více méně stabilní hodnotu, krytou penězi v rezervním koši a proměnlivou likviditu.

Popularita sociálních sítí v ČR klesá

soc site18. 6. 2019 / Překvapivě nejvíce se úbytek týká nejvyužívanější sociální sítě Facebook. Oproti 80% uživatelů kteří navštěvovali sociální sítě denně, letos to bylo pouze 77% denně. Ve vyjádření času klesl strávený čas ze 149 na 143 minut denně. Youtube jako druhá nejoblíbenější síť stagnuje. Instagram naopak svou popularitu posiluje.

Čím více tím lépe? Nokia 9 PureView se pěti objektivy!

27. 5. 2019 / Nokia 9 PureView fotí do HDR formátu či RAWu. Kvůli delšímu vývoji pod pokličkou novinku pohání starší Qualcomm Snapdragon 845, fotografie však dokáží díky množství objektivů zachytit až 10x více světla. Na revolučním konceptu s vynikajícím dynamickým rozsahem nenadchne jen absence jack konektoru a slotu pro SD kartu.

Asus Zenfone 6 sází na překlopný objektiv

20. 5. 2019 / Se zajímavým konstrukčním řešením pro dosažením čistého předního designu bez výřezů přišel Asus Zenphone 6. Objektiv se tu překlápí o 180°. Telefon nabídne i špičkovou výbavu, konkrétně procesor Qualcomm Snapdragon 855 (6 nebo 8 GB) s úložištem 64, 128 nebo 256 GB, děma sloty NanoSIM, 3,5mm jack a silnou 5 000mAh baterii. Ovládat přístroj budete v prostředí ZenUI 6 postavené na Androidu 9.0 Pie a budete si moci vybrat z černé nebo stříbrné varianty.

Huawei útočí v segmentu levných smartphonů

20. 5. 2019 / Huawei útočí v segmentu levných smartphonů modelem HUAWEI Y5 (2019). Co za cenu okolo tří tisíc nabídne? Čtyři barevné kombinace, varianty s koženkovými i plastovými zády, 7,5 palců display, 13 Mpx fotoaparát a procesor Mediatek MT6761. Mobil podporuje i LTE sítě. 

Nový Huawei P30 Pro, knock out kompaktním fotoaparátům

4. 4. 2019 / S rozlišením 40 megapixelů a ISO až 409 600 dává nový Huawei P30 Pro kompaktním fotoaparátům opravdu zabrat. S pětinásobným optickým přiblížením a až 10 násobným hybridním přiblížením bude jeho předpokládaná cenovka 22 499 korun (6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti), lepší varianta s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní pamětí pak přijde na cca 24 999 korun. Zdroj: idnes.cz

Zákazník v první řadě, to je nový Zákon o elektronických komunikacích

4. 4. 2019 / Konec smluvní pokuty? V nově předkládaném návrhu se zřejmě smluvní pokuty dočkají změny ve prospěch zákazníka. Upravená by měla být i rychlost přenosu čísla od jednoho k druhému operátorovi nebo třeba možnost zařídít převod na jednom místě bez nutnosti jednat s původním i novým operátorem (tzv. One stop shop). Dojde možná dokonce na vracení nevyčerpaného kreditu. Zdroj: mobilmania.cz

Web

www.ipripojeni.cz

Telefon

721 122 122

E-mail

info@ipripojeni.cz

© iPripojeni.cz 2020