723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Jak je to doopravdy s neomezeným internetem?

O neomezeném internetu do mobilu se hodně mluví. O neomezeném internetu, který používáte doma přes modem nebo přes wi-fi, o tom už příliš ne. Jak je to vlastně s neomezeným internetem? Je tady skutečně pro všechny? 

 

Obsah článku

Neomezený internet vs. neomezená mobilní data

Opravdu máte všichni neomezený internet?

Jak jinak ještě může být neomezený internet omezený?

Neomezený internet od 349 Kč/měsíc a O2 TV zdarma

 

Neomezený internet vs. neomezená mobilní data

Je třeba si nejprve uvědomit, co je to neomezený internet. Narážejí tady na sebe totiž dva pojmy. Na jedné straně je neomezený internet, který se váže k datovým mobilním balíčkům. Souvisí s tarify, které máte předplacené. Tady se neomezený internet řeší dodnes. Nejlevnější tarify bývají omezené určitou hodnotou stahování. Můžete například stáhnout 5 giga dat za měsíc. Pokud v tomhle případě chcete neomezený internet, musíte si připlatit. Nebo být tak věrným zákazníkem, aby vám poskytovatel sám nabídl výhodnější nabídku. 

Stále častěji se ale mobilní neomezený internet stává standardem, protože stále více lidí visí na mobilních telefonech a mobilní internet využívají během celého dne, například na VoIP volání nebo VoLTE. K tomu si připočtěte sociální sítě, hry, streamování a data létají vzduchem jako nic. 

S neomezeným internetem na doma nebo na chatu je to trošičku jinak. Neomezená data tady v podstatě neexistují. Ale když se na to podíváte z jiného úhlu, tak vlastně ano. 

 

Opravdu máte všichni neomezený internet?

Každý z vás by měl mít doma neomezený internet. Žádný poskytovatel totiž nikde neřeší, že by mělo být připojení jakýmkoliv způsobem limitováno. Řeší se download, upload, ping a další internet. Jinak by internet neměl být omezený. Přeci jenom platíte někdy celkem slušné ceny, takže by vás ani nenapadlo řešit neomezený internet. 

Co objemu dat je skutečně každý internet neomezený. Najdou se ale limity, které by vás mohly naštvat. Jedním z nich je například agregace. Agregace je sdílení kapacity internetu. Konkrétně tedy sdílení pevného internetu, který využíváte prostřednictvím ADSL nebo VDSL. Agregace je běžnou praktikou, díky které poskytovatelé internet lépe využívají a rozdělují mezi uživatele. 

V praxi to znamená, že “díky” agregaci se váš neomezený internet může stát pomalejší. Například ve špičce, kdy internet využívá více uživatelů naráz. Pokud je agregace například 1:100, znamená to, že se můžete na jedné lince dělit s připojením s dalšími 100 uživateli. Ono to není zase tak hrozné, jak to vypadá. Agregace u kvalitních poskytovatelů není tak velká. Pokud máte dostatečně rychlý a stabilní internet, nemusí vás to ani trápit. 

Pokud ale “neomezený internet” provozuje nespolehlivý poskytovatel, může vás to částečně limitovat. Neomezený internet tak nemusí být neomezený doslova. 

Internet na doma již od 299 Kč / měsíčně

  Než vás připojíme, potřebujeme od vás ještě pár maličkostí. Proto vám co nejdříve zavoláme.

  Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
  Více o ochraně soukromí.

   

  Jak jinak ještě může být neomezený internet omezený?

  Neomezený internet může mít další skryté limity, které by vás možná ani nenapadly. Dobrým příkladem je upload. Pokud sháníte internet, koukáte nejspíš na download. Přitom upload je pro mnohé uživatele stejně důležitý. Pokud často někam nahráváte data a máte mizerný upload, je to velmi omezující. 

  Neomezený internet vás také může limitovat v dalších službách, jako je například zákaznická podpora nebo servis. Můžete mít špičkový neomezený internet, ale když vás v případě poruchy poskytovatel “vypeče”, tak jste rázem velmi omezení. V nejhorším případě jste bez připojení. 

   

  Neomezený internet od 349 Kč/měsíc a O2 TV zdarma

  Neomezený internet za super cenu a s kvalitními vlastnostmi? Získejte to nejlepší, co můžete mít s O2 internetem. Základní balíček s downloadem až 20 MB/s získáte po speciální slevě jenom za 349 Kč/měsíc. K tomu O2 TV zdarma jako bonus. Užívejte si skutečně neomezený internet ve všech směrech.

  Potřebujete poradit s výběrem?

  Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

   Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
   Více o ochraně soukromí.