723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

ADSL

Co je to ADSL připojení a jaké jsou jeho výhody? Zjistěte všechny užitečné informace v článku. 

 

Obsah

Co je to ADSL?
Jaká je reálná rychlost ADSL připojení?
O2 jako první poskytovatel ADSL

 

Co je to ADSL?

Výraz ADSL pochází z anglického spojení Asymmetric Digital Subscriber Line. Volně přeloženo tak ADSL znamená asymetrická digitální linka. A proč asymetrická? Protože ADSL má rychlost směrem k uživateli (stahování) násobně vyšší než rychlost opačným směrem (nahrávání). 

adsl internet

 

ADSL je běžný typ připojení a vyšší rychlost downloadu než uploadu je pochopitelná. Jako uživatelé internetu totiž více streamujeme, surfujeme a stahujeme. Proto se nám větší upload hodí. 

I když je rychlost u uploadu u ADSL internetu nižší, stále je dostatečně vysoká na běžné nahrávání. Jen pro představu, když byly ADSL připojení zaváděny, upload se pohyboval na hodnotách třeba jen v řádech kilobitů za sekundu. 

Rychlost uploadu a downloadu nejen u ADSL zjistíte tady>>

 

Jaká je reálná rychlost ADSL připojení? 

Každý poskytovatel internetu nabízí určitou rychlost ADSL připojení. Malý háček je v tom, že pokud je uživatel hodně vzdálený od ústředny, rychlost připojení se snižuje. To znamená, že rychlost ADSL internetu se může snížit. 

Proto vám žádný operátor automaticky 100% negarantuje uvedenou maximální rychlost ADSL. To ovšem není vinou operátora, ale prostou fyzikou. ADSL vedení není například tak dokonalé jako připojení skrze optický kabel. 

Proto u nabídek poskytovatelů ADSL najdete spojení “až 1 000 Mb/s”. Přesto je dnešní internet už na takové úrovni, že s kvalitním operátorem si užijete rychlý a spolehlivý internet.

 

diamantový internet adsl

O2 jako první poskytovatel ADSL

Společnost O2 jako první přinesla službu ADSL internet do ČR v roce 2002. Od těch dob se služby výrazně proměnily. Už v roce 2006 bylo možné přes ADSL stahovat s rychlostí 4 Mb/s. 

Dnes je O2 stále lídrem v poskytování internetu. Kromě ADSL nabízí další připojení, se kterými dosáhnete rychlost downloadu až až 1 000 Mb/s

 

Získejte nejrychlejší a nejspolehlivější internet s výhodnými balíčky

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.