723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Bonding

Trápí vás hodně pomalý internet a chtěli byste ho zrychlit? Zjistěte, jak to můžete dokázat pomocí internet bondingu.

 

Obsah

Co je to internet bonding?
Jak internet bonding funguje?
Bonding a O2 internet
Bonding a O2 internet

 

Co je to internet bonding?

Jistě už vás někdy naštvalo, jak je vaše připojení k internetu pomalé. Videa se zasekávají a stahování pomalejší než šnek… A právě internetový bonding umožňuje něco s rychlostí udělat. 

Internet bonding je technologie připojení, která dovoluje u starších druhů připojení znásobit rychlost internetu. To znamená, že nemusíte přecházet k jinému poskytovateli, ale získáte lepší internet. 

 

Jak internet bonding funguje?

Pro zrychlení internetu pomocí bondingu přivede poskytovatel k uživateli dvě nebo více sady kabelů. Díky tomu se tak jednoduše násobí rychlost připojení. Problém však nastává při jejich synchronizaci. 

A právě proto se využívají zařízení, která jsou schopná synchronizovat signál z několika zdrojů. Proto je možné internet bonding využít například pro starší technologie DSL. S využitím bondingu je tak možné získat až dvojnásobnou rychlost

 

Bonding a O2 internet

S internet bondingem jste se mohli v minulosti setkat například v souvislosti se změnami u O2 internetu. V roce 2020 došlo ke značnému navýšení rychlosti pro zákazníky O2. 

O2 v prosinci 2020 nasadilo technologii bonding, která u stávajících telefonních linek zdvojnásobila rychlost internetu. Díky internet bondingu si mohlo až 1,5 milionu domácností užívat rychlost až 100 Mb/s. A dvě pětiny dokonce až 250 Mb/s. 

Jak jsme uvedli už výše, bonding byl zprovozněn přivedením dvou párů metalických drátů namísto jednoho. 

 

Internet bonding a současnost

Když se podíváte, jaké výsledky přinesl internet bonding pro zákazníky O2 internetu před lety, možná si říkáte, jestli má ještě smysl v dnešní době. Technologie internet bondingu samozřejmě ještě funguje a může být pro starší DSL linky přínosná.

bonding

Dnes však poskytovatelé internetu jako je O2 nabízejí takové rychlosti, že internet bonding není potřeba. Například balíček O2 Internet HD Diamantový poskytuje rychlost až 1 000 Mb/s. Tady už internet bonding skutečně není potřeba…

 

Dopřejte si výkonný internet i bez bondingu. Vyberte si svůj výhodný O2 balíček

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.