723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

DSL

Jistě jste si v souvislosti s internetovým připojením všimli pojmu DSL. Zjistěte víc o DSL a mějte jasnou představu o tom, k čemu slouží. 

Obsah

Co je to DSL?
Jaké jsou výhody DSL?
Co ovlivňuje rychlost DSL
Jaké jsou varianty DSL?
Jak získat nejlepší DSL?

 

Co je to DSL?

DSL je zkratka z anglického výrazu Digital Subscriber Line, což ve volném překladu znamená účastnická přípojka. DSL můžete chápat jako technologii pro připojení k internetu, která využívá běžnou telefonní přípojku

 

Jaké jsou výhody DSL?

Technologie DSL byla dříve výjimečná v tom, že uživatelům poskytovala velice rychlý, spolehlivý a stabilní internet. Co šlo přes “kabel” bylo rychlejší než jakýkoliv bezdrátový internet

Pomocí DSL je tak velice jednoduché a efektivní pracovat, sledovat videa nebo poslouchat hudbu. Je ale nutno dodat, že DSL se stále vyvíjí a přicházejí modernější technologie jako ADSL nebo VDSL. Zároveň se zvýšila také úroveň bezdrátového připojení. 

Důležité ale je, že ať už si vyberete DSL nebo jakékoliv další řešení, s kvalitním poskytovatelem si můžete dopřát kvalitní internet. 

 

Co ovlivňuje rychlost DSL?

Existují různé typy DSL, které se rozlišují podle dosahu, frekvenčního pásma a maximální dosažitelné rychlosti. Proto kvalitu DSL ovlivňuje vzdálenost od ústředny nebo kvalita kabelového vedení. 

Takže i když vám poskytovatel naslibuje vysoce stabilní DSL, ale vedení je zastaralé, na pohodlnou rychlost internetu můžete zapomenout. 

 

Jaké jsou varianty DSL?

Jak už jsme psali výše, DSL prošlo značným vývojem. Proto se dnes setkáte se dvěmi vylepšenými verzemi:

ADSL –⁠ Asymetric Digital Subscriber Line, což je asymetrické DSL připojení, kdy je rychlost stahování vyšší než odesílání dat. Taková verze DSL je pro většinu uživatelů velmi výhodná. 

VDSL (nebo VHDSL) –⁠ Very High Speed DSL, neboli vysokorychlostní DSL. Jde o DSL linku, která je zdokonalená o přenosovou rychlost dat. S lepším datovým tokem tak uživatelé internetu mají větší rychlost a stabilitu. 

 

Jak získat nejlepší DSL?

Pokud chcete nejlepší DSL připojení, najděte si spolehlivého poskytovatele internetu. Jedině tak získáte kvalitní, rychlý a stabilní internet, ať jste kdekoliv. 

 

Prohlédněte si výhodné balíčky O2 internetu

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.