723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Hotspot

Termín hotspot je hodně propírané téma. Kde všude se s hotspotem můžete setkat a jak si hotspot udělat sami?

 

Obsah

Co je to hotspot?

Kde se hotspot využívá?

Jak hotspot funguje?

Jaká je rychlost připojení hotspotů?

Jak udělat z mobilu hotspot?

 

Co je to hotspot?

Hotspot znamená ve volném překladu z angličtiny „hork bod”. Hotspot je virtuální přístupový bod, který slouží k připojení internetu na různých místech, obvykle slouží pro širokou veřejnost. 

Hotspot je vlastně sdílené internetové připojení, ke kterému se můžete připojit. Nebo si sami hotspot vytvořit pro vlastní použití. 

 

Kde se hotspot využívá?

Bezdrátová hotspot technologie se vyrojila před několika lety a stala se standardní “službou” pro komerční místa jako jsou nákupní centra, sportovní areály a další prostory. Cílem hotspotu je dopřát návštěvníkům pohodlné připojení k internetu, které je v drtivé většině zdarma

Hotspot tak může přirozeně sloužit nejen jako příjemná služba, ale například také jako nástroj k podpoře nákupů (typické pro nákupní centra). 

hotspot

 

Jak hotspot funguje?

Hotspot je technologie, která využívá vysílač internetového připojení fungující ve standardních vysílacích pásmech. Jde to to, aby internet z hotspotu mohla přijmout všechna zařízení pro evropský digitální standard. 

Představte si, že byste se chtěli někde připojit k hotspotu a nešlo by vám to například kvůli zastaralému operačnímu systému v chytrém telefonu. 

 

Jaká je rychlost připojení hotspotů? 

Každý hotspot bude mít trochu jinou rychlost internetu. Záleží totiž na mnoha faktorech, které ji ovlivňují. Třeba ve veřejných prostorách se k hotspotu může připojit kdokoliv. A čím více uživatelů, tím je internet z hotspotu pomalejší. 

Pokud už jste ale už k nějakému hotspotu byli připojení, jistě byla rychlost internetu naprosto dostačující. Většina hotspotů totiž pravidelně odpojuje zařízení, aby zůstala připojená jenom ta aktivní. 

 

Jak udělat z mobilu hotspot?

Hotspot je užitečný nejen ve veřejných prostorách, ale může se hodit například i doma. U některých poskytovatelů internetu se může stát, že přijde nemilý výpadek. To naštve zvlášť, když se díváte na oblíbený film nebo internet používáte k práci. 

V takovém případě si hotspot uděláte jednoduše z mobilu, pokud máte dostatek dat. Většina Androidů i iOS je na zapnutí hotspotu dobře připravená. Například u většiny Androidů stačí v rychlé nabídce stisknout tlačítko hotspot a pouze nastavit heslo. Další mobily nebo počítače se na tenhle hotspot jednoduše připojí jako na běžný internet

 

Se stabilním a výkonným O2 internetem hotspot potřebovat nebudete. Využijte některý z výhodných balíčků

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.