723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

ISP

ISP je zkratka výrazu Internet Service Provider. Co konkrétně ISP dělá?

 

Obsah

Co je to ISP?
Jaký je rozdíl mezi malými a velkými ISP?
Co přesně dělá ISP?
Jaký je rozdíl mezi virtuálním a pevným ISP

 

Co je to ISP?

Jak jsme naznačili výše, ISP je poskytovatel internetu. Jde tedy o důležitý subjekt, díky kterém můžete pohodlně využívat v nejlepším případě kvalitní připojení. Bez ISP byste se zkrátka nedostali na web nebo si nepustili na internetu oblíbený film. 

V České republice najdete řadu ISP. Řadu malých poskytovatelů lokálního významu a tři nejvyhlášenější ISP, Vodafone, T-mobile a O2

 

Jaký je rozdíl mezi malými a velkými ISP?

Doménou drobnějších ISP jsou vesnice nebo menší města. Zde se největší ISP dříve nedokázaly dostat. Nebo spíše nebyly schopné zaručit kvalitní služby. Jenže doba se mění. Menší poskytovatelé internetu nejsou schopní konkurovat velkým ISP. a to rychlostí připojení nebo dalšími službami. 

Takže zatímco dříve vládly malé ISP, dnes přebírají hlavní podíl připojení ISP jako O2

Co přesně dělá ISP?

Poskytovatel internetu (ISP) je firma, která vám po zaplacení zajistí přístup k internetu. Záleží, kde chcete konkrétně zavést internet. Podle toho ISP zvolí pevný internet, internet na chatu nebo například internet přes optický kabel. Možností je celá řada. 

To znamená, že při výběru ISP je třeba dávat pozor. Vždycky se totiž vyplatí ISP důkladně proklepnout. Někdy mohou poskytovatelé slibovat hory doly, ale skutek utek. 

Proto se vyplatí číst recenze nebo se ptát známých, jak jsou spokojení se svým poskytovatelem. Možná najdete kvalitní malé ISP. Ale u větších máte jistotu, že si vyberete ze širokého výběru služeb. Například k internetu od O2 dostanete zdarma O2 TV… 

 

Jaký je rozdíl mezi virtuálním a pevným ISP?

Na trhu najdete virtuální i pevné ISP. Fyzičtí poskytovatelé internetu jsou zároveň vlastníky sítě. Virtuální ISP nabízí svoje vlastní služby a ceny, ale je pod nájmem pevného poskytovatele. 

 

Spolehněte se na stabilního poskytovatele internetu. Vyberte si balíček od O2

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.