723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

LTE

Se zkratkou LTE se setkáváte denně u svých chytrých telefonů. Co to přesně technologie LTE je a v čem jsou její výhody?

 

Obsah

Co je LTE?
LTE a 4G
LTE a 5G
LTE a pokrytí v České republice
Jak získat LTE internet?

 

Co je LTE?

LTE (Long Term Evolution) je nejrozšířenější systém přenosu dat v mobilních sítích. S LTE se setkáte prakticky u všech moderních mobilních telefonů. Technologie LTE slouží k připojení mobilů k internetu. Je rychlá, spolehlivá a bezpečná. 

Síť LTE nahradila původní 3G sítě. Oproti nim svým uživatelům nabízí vyšší přenosovou rychlost, a tedy lepší zážitky při surfování internetem na mobilních zařízeních. LTE bylo v České republice zavedeno už v roce 2012. Dnes však využíváme pokročilejší služby v souvislosti s LTE, hlavně co se pokrytí internetm týče. 

 

LTE a 4G

Dlouhá léta lidé využívali 3G síť, který svými parametry přestala splňovat moderní požadavky přenosu internetu. Jenže zavádění 4G a 5G sítí nemohlo být tak rychlé, jak by každý uživatel očekával. 

Proto vznikl mezistupeň LTE, který má představovat vyšlapanou cestu ke standardu 4G a později 5G. To znamená, že LTE není to samé, co 4G síť. LTE může být rychlý přibližně 100 Mb/s, pokud se bavíme o stahování dat. Download pak šplhá k hodnotě 50 Mb/s. Ale je jasné, že tyto LTE hodnoty jsou ideální čísla, která jsou ve skutečnosti nižší. Reálná rychlost stahování LTE je přibližně až 12 Mb/s. Přesto je momentálně LTE jedno z nejrychlejších připojení, protože ostatní sítě prožívají vývoj a postupné zavádění. 

lte internet

 

LTE a 5G

Samozřejmě, že moderní 5G síť je rychlejší než LTE. Je ale nutné dodat, že tahle technologie zatím ještě nepokrývá celou Českou republiku. Tahle nejvyspělejší síť je na vzestupu, ale v mnohých lokalitách je nejběžnější stále LTE. 

Tady se dočtete více o 5G internetu>>

 

LTE a pokrytí v České republice

Sítí LTE je pokrytá prakticky celá Česká republika. Místa, kde se s LTE nepřipojíte, se najdou. Ale jde jen o těžko dostupné lokality, jako jsou například Jeseníky, Beskydy nebo Krkonoše. Všude jinde si LTE internet užijete naplno, protože ho poskytují všichni velcí operátoři včetně O2

LTE internet si tak vychutnáte pohodlně ve svých mobilech, tabletech a dalších mobilních zařízení. Jedinou podmínkou je, aby zařízení LTE podporovalo. LTE lze však využívat také na pc nebo noteboocích díky moderním LTE modemu. 

 

Jak získat kvalitní LTE internet?

Nejlepší LTE získáte s největšími operátory. Dobré je si nejdříve ověřit kvalitu a dostupnost LTE připojení v dané lokalitě, pokud uvažujete o LTE modemu. Pokud chcete v mobilu stabilní internet, určitě se porozhlédněte po výhodných balíčcích

 

Ověřte si dostupnost kvalitního LTE

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.