723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Optický kabel

Co je to optický kabel a proč patří internetem optickým kabelem mezi ty nejspolehlivější a nejrychlejší?

 

Obsah

Co je to optický kabel?
Výhody optického kabelu u internetu
Jaký je nejlepší internet přes optické kabely?
Jak získat internet přes optický kabel?

 

Co je to optický kabel?

Internet přes optický kabel je to nejspolehlivější připojení, které vám zaručí výjimečnou stabilitu, vysokou rychlost a až nulovou ztrátovost dat. Optický kabel vám přinese internet, po kterým prahne každý. 

Většina technologií, které zajišťují internetové připojení, fungují na přenosu dat prostřednictvím elektronických impulsů. Oproti tomu optický kabel posílá data přes světelné paprsky, které se šíří skrze optická vlákna o rozměrech jen pár mikrometrů. 

Světlo je totiž ideální prostředek pro posílání obrovského kvanta informací. Optický kabel je soubor několika vrstev, kde optická vlákna chrání plášť. Pokud je optický kabel v síti zapojený správně, vůbec nic mu nebrání v nerušeném a přenosu informací klidně i tisíce metrů daleko. 

 

Výhody optického kabelu u internetu

Použití optického kabelu při připojení internetu má spoustu zásadních výhod pro koncové uživatele. Tady jsou ty nejzajímavější. 

 

Bleskový internet díky optickému kabelu

Technologie optického kabelu dovede zařídit bezkonkurenčně rychlý tok dat, který se vyšplhá až ke gigabitům za sekundu. Žádné jiné internetové připojení se nemůže chlubit takovou rychlostí. Proto patří optický kabel mezi nejvýhodnější řešení. 

 

Optický kabel zamezuje ztrátu dat

Nešvarem některých sítí je vysoká ztrátovost dat. I když na výstupu posílá poskytovatel kvalitní objem dat, některé technologie je “cestou” mohou ztratit. Uživatel má pak pomalý internet. 

Optický kabel zaručuje nulovou ztrátovost dat, nebo jen minimální. Může se stát, že optický kabel nějaká data ztratí. Ale to je dáno poškozením nebo špatným použitím. 

 

Optický kabel neřeší počasí

Představte, že přijde vichr nebo bouřka, a vám spadne internet. To se může bohužel často stát. Pokud vede optický kabel pod zemí, což bývá pravidlem, tak se venku můžou ženit všechny čerti, a vy si v klidu surfujete dál. 

Optický kabel může být porušený jenom v případě, že by ho například někdo překopl nebo jinak poškodil. A samozřejmě, pokud vypadne, proud, tak to ani optický kabel nezvládne. 

 

Spolehlivý internet s optickým kabelem i na tisíce metrů

Pro optický kabel není vzdálenost překážkou. Elektrické impulsy jsou ve v elektrických kabelech zpomalovány. Kdežto v optickém kabelu jen minimálně. Takže i když je optický kabel natažený třeba na desítky kilometrů, stále bezpečně udrží vysokou přenosovou rychlost

 

Optické kabely jsou prakticky bezúdržbové

Pokud při instalaci probíhá vše podle předpisů, jsou optické kabely skoro bezúdržbové. Když nejsou nijak poškozeny, vydrží optické kabely klidně i desítky let. To je výhodné pro poskytovatele internetu, ale hlavně pro uživatele, kteří díky optickým kabelům nemusí řešit problémy s internetem. 

 

Jaký je nejlepší internet přes optické kabely?

Internet přes optický kabel nabízí spoustu poskytovatelů. Doporučujeme balíčky od nejspolehlivějšího poskytovatele O2, se kterým získáte strhující rychlost až 1 000 Mb/s a neomezený přenos dat. 

 

Jak získat internet přes optický kabel?

Internet přes optický kabel získáte jednoduše. Ověřte si dostupnost a vyberte si některý z výhodných balíčků

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.