723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Rychlost připojení

Rychlost připojení je jednou z hlavních veličin, kterou pravděpodobně řešíte, když vybíráte poskytovatele internetu. Jak zásadní je rychlost připojení a jak ji zjistit?

 

Obsah

Co je to rychlost připojení
Rychlost připojení a download
Jaká je dostačující rychlost připojení?
Rychlost připojení a upload
Rychlost připojení pevného a bezdrátového internetu
Jak zjistit rychlost připojení?
Kdo nabízí nejvyšší rychlost připojení?

 

Co je to rychlost připojení

Rychlost připojení je zásadní při běžném i profesionálním používání internetu. Upřímně, dneska nikdo nechce sedět před monitorem nebo chytrým telefon a čekat dvě hodiny, než se mu načtou webové stránky. 

Rychlost připojení je tedy rychlost, podle které přijímáte a odesíláte data. Tyto dvě hodnoty jsou důležité především v případě, kdy hledáte rychlé připojení u nového poskytovatele. 

 

Rychlost připojení a download

Rychlost připojení velmi snadno poznáte při používání internetu. Když si například stahujete fotky, film nebo se díváte na internetovou televizi, velmi rychle víte, jestli to jde rychle nebo pomalu. Přeci jenom, je rozdíl mít film stažení za 65 minut nebo za 5 minut. 

Proto je při určování rychlosti internetu důležitým parametrem download neboli rychlost stahování. Tenhle ukazatel je hlavním, který prezentují poskytovatelé internetu. Například O2 nabízí rychlost připojení (download) v prémiovém balíčku až 1 000 MB/s. To je pak streamování a stahování radost. 

rychlost připojení

Jaká je dostačující rychlost připojení? 

Abyste si užívali doma stabilní internet, nepotřebujete zrovna některý z nejnadupanějších balíčků. Pro běžné používání internetu stačí rychlost připojení 20 Mb/s. Pokud ale chcete opravdové pohodlí, 100 Mb/s je tak akorát pro sledování filmů v nejvyšší kvalitě. 

 

Rychlost připojení a upload

Kromě hodnoty downloadu je u rychlosti připojení důležitý parametr upload, která má obvykle nižší hodnotu. Upload využíváte v situacích, kdy potřebujete skrze internet odeslat nějaká data. Typickým příkladem je sdílení fotek nebo odesílání dalších obrazových či zvukových dat. 

Proto vás při řešení rychlosti připojení tento údaj nemusí zase tak zajímat. U O2 internetu začíná upload od 2 Mb/s a končí na úžasných 100 Mb/s. 

 

Rychlost připojení pevného a bezdrátového internetu

Rychlost pevného připojení je vždy o něco stabilnější. I když bezdrátový internet prošel moderním vývojem, jsou u něj ztráty rychlosti běžné. Ovšem jde o ztráty, které uživatele nemusí v podstatě zajímat. 

Například rychlost připojení u internetu na chatu je od 20 Mb/s, což je vysoce kvalitní připojení. 

 

Jak zjistit rychlost připojení? 

Rychlost připojení změříte jednoduchým nástrojem. Můžete například kliknout sem. Dostanete se na stránku, kde pouhým stiskem jednoho tlačítka zjistíte rychlost připojení. 

Můžete si tak snadno prověřit, do jaké míry sedí aktuální rychlost připojení s tím, co vám slibuje poskytovatel internetu. Pokud nejste s rychlostí internetu spokojení, není nic jednoduššího, než přejít k jinému poskytovateli. 

 

Kdo nabízí nejvyšší rychlost připojení? 

Poskytovatelů internetu je celá řada. Každý z nich nabízí různé balíčky s různou rychlostí připojení. Doporučujeme si vybrat takový balíček, ve které rychlost připojení odpovídá vašim potřebám. Ušetříte a získáte internet, který vám vyhovuje. 

 

Prozkoumejte balíčky O2 internetu s parádní rychlostí připojení

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.