723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

speedtest

Speedtest je test, se kterým snadno změříte rychlost svého internetu. K čemu je speedtest dobrý a proč byste ho měli vyzkoušet? 

Obsah

K čemu je dobrý speedtest?
Speedtest měří ping, download a upload
Jak funguje speedtest?
Jakou má speedtest vypovídající hodnotu?

 

K čemu je dobrý speedtest?

Pokud si například zařizujete internet, určitě vám jde o rychlost. Rychlost je totiž zásadní při práci a zábavě. Abyste ji zjistili, poslouží vám k tomu speedtest

Typickým příkladem využití speedtestu je situace, když nejste spokojeni s rychlostí současného dodavatele internetu. Videa se sekají, stahování trvá věky a vás už to začne pěkně štvát. 

Mohlo se totiž stát, že vám váš poskytovatel nasliboval rychlost 20 Mb/s, ale ve skutečnosti je pomalejší. Proto je nejjednodušší spustit speedtest a ověřit si pravdu. 

Speedtest měří ping, rychlost downloadu a uploadu

Speedtest měří ping a rychlost stahování a nahrávání. Rychlost stahování je obvykle prominentní, ale pokud se podíváte do podrobností, ISP obvykle určuje nižší rychlost nahrávání pro každou úroveň. 

Jak funguje speedtest?

Pro běžného uživatele internetu je využití speedtestu velice jednoduché. Stačí si najít službu speedtestu, která je obvykle zdarma. Pak stačí jen zmáčknout tlačítko. Po několika sekundách vám speedtest ukáže všechny naměřené parametry. A vy víte, jak vám internet doopravdy jede. 

Jakou má speedtest vypovídající hodnotu?

Není internet jako internet. A není uživatel jako uživatel. Speedtest je dobrý ukazatel rychlosti, ale je třeba vnímat rychlost internetu také subjektivně. Proto když vyzkoušíte speedtest a výsledky se vám nezdají nic moc, stejně můžete surfovat pohodlně. 

Vyzkoušejte speedtest>>

Ukázal vám speedtest, že je internet pomalý? Pokud nejste spokojeni, využijte našich výhodných balíčků extra výkonného O2 internetu.

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.