723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Upload

Když řešíte kvalitu internetu, tak se většinou zaměřujete na download. Co je to ale upload a proč je tak podstatný?

 

Obsah

Co je to upload?
Jak poznat rychlost uploadu?
4 důvody, proč mít dobrý upload
Kde a jak získat rychlý upload?

 

Co je to upload?

Když si prověřujete poskytovatele internetu, měli byste řešit 3 základní parametry, a to download, upload a ping. Většina lidí se ale zaměří na rychlost stahování, protože od toho se odvíjí například kvalita streamování. Přitom upload je stejně důležitý. 

Upload je rychlost nahrávání, které probíhá z počítače na vzdálený bod v síti, jednoduše zpět na internet (upload může být také například nahrávání souborů z počítače na počítač). 

 

Jak poznat rychlost uploadu? 

Když si zařizujete internet, v nabídce poskytovatele se dozvíte údaje o rychlosti. Obvykle ve formátu 100 Mb/10 Mb. První údaj popisuje rychlost stahování, druhý rychlost uploadu. 

Upload je vždycky pomalejší, což je dáno připojením ADSL, vyspělostí počítačů a omezováním proti přetěžování. 

upload u zlatého HD internetu

 

5 důvodů, proč mít dobrý upload

Jak jsme uvedli výše, uživatelé internetu dají převážně na hodnotu downloadu. Tady je ale 5 praktických důvodů, proč se zaměřit taky na upload. 

 

1. S dobrým uploadem dosáhnete kvalitních videohovorů

V dnešní době stále více lidí pracuje nebo se učí z domova. Pro tyhle účely využívá nástroje pro videohovory, které vyžadují kvalitní upload. Pokud si voláte a video se vám seká, je pak online setkání na nic. Pro plynulý videohovor potřebuje rychlý upload. 

 

2. Bleskové nahrávání médií jedině s rychlým uploadem

Máte rádi sdílení fotek a videí na sociálních sítích? S kvalitou fotoaparátů a chytrých mobilů roste taky velikost souborů. Proto byste se měli enormně zajímat o upload, díky kterému můžete nasdílet média násobně rychleji. Proč se trápit desítky minut, když to může upload zařídit třeba za pár sekund? 

Co si takhle dopřát diamantový upload až 100 Mb/s?

diamantový internet upload

 

3. Rychlý upload jako nutnost pro online hry 

Dneska patří mezi nejoblíbenější počítačové hry, které se paří online. Pokud chcete, aby vám hry nepadaly, potřebujete dobrý ping a taky upload. Nekažte si náladu uploadem, který se zasekl na bodu mrazu. 

 

4. Upload souborů rychlejší než mrknutí oka

Během práce i zábavy. Stále pracujete se soubory, které je třeba někam nahrát. Můžete chtít poslat přátelům fotky z dovolené přes ulozto.cz. Nebo v práci máte za povinnost odeslat velký soubor, který se do mailu nevejde. Pro všechny tyhle a další případy se hodí rychlý upload, který šetří čas i nervy. Představte si, že s pomalým uploadem posíláte soubor o velikosti 10 Gb. To může klidně trvat i hodiny… 

 

Kde a jak získat rychlý upload?

Je to vlastně jednoduché. Kvalitní upload získáte u kvalitního poskytovatele internetu. Je dobré si vybrat takového dodavatele, který nabízí výhodné služby s rychlým uploadem. 

Doporučujeme vybírat nejsilnější dodavatele, na které je spoleh a kteří mají nejlepší pokrytí. Mezi takové patří O2 internet, díky kterému si vyberete z řady výhodných balíčků s rychlým uploadem. 

 

Získejte nejrychlejší upload ve výhodných balíčcích O2 internetu

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.