723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

VoIP

Zajímají vás podrobnosti týkající se volání přes internet? Zjistěte víc v článku.

 

Obsah

Co je to VoIP
Jaké jsou výhody VoIP?
Jak se volá přes VoIP?
Jak VoiP funguje?

 

Co je to VoIP?

VoIP je zkratka odvozená z anglického výrazu Voice over Internet Protocol. VoIP tedy znamená volání přes internet. Je to moderní služba, díky které můžete jednoduše volat přes internet

S VoIP to máte úplně stejně, jako byste zvali sluchátko a zavolali na telefonní číslo ze seznamu. 

 

Jaké jsou výhody VoIP? 

Zásadní výhodou VoIP je masivní úspora nákladů. Neřešíte žádné sazby operátorů. Obvykle voláte do českých mobilních a pevných sítí za paušál, který stojí pár korun. 

S VoIP probíhá volání úplně obyčejně. Každý uživatel VoIP dostane běžné telefonní číslo. Volat můžete obyčejných stolních telefonů. Navíc ale také z počítačů, notebooků, tabletů nebo chytrých telefonů. Jednoduše a bezstarostně. 

Máte radši tradiční volání? Objevte výhodné balíčky

 

Jak se volá přes VoIP?

Volat přes VoIP můžete téměř jakkoliv. Obvykle jde o službu na míru, ve které lze využít stávající telefon nebo chytrý mobil. VoIP je kouzelný ale v tom, že pokud často používáte k práci třeba notebook, snadno zavoláte i z něj.

Vychytávkou VoIP je, že s chytrou funkcí nikdo nepozná, že nevoláte ze svého mobilního čísla. 

 

Jak VoiP funguje?

  • VoIP telefony se přihlašují k centrální ústředně za pomoci standardizovaného protokolu SIP. Tato virtuální ústředna komunikuje se všemi VoIP stanicemi, realizuje hovory mezi účastníky a zajišťuje správné směrování hovorů do sítí ostatních operátorů.
  • Hlas volajícího se přenáší po částech, v datových paketech prostřednictvím IP sítě, k volanému. Přenášené části jsou kvůli úspoře objemu přenášených dat zakódovány. 
  • Podmínkou pro srozumitelné a spolehlivé VoIP telefonní spojení není pouze datová propustnost a nízká ztrátovost internetové přípojky, ale i zajištění tzv. kvality služby, zkráceně označované QoS. Jde zejména o rychlost odezvy po celé trase hovoru – a samozřejmě v obou směrech.

Užívejte si VoIP s kvalitním internetem. Objevte výhodné balíčky

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.