723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

VoLTE

V parametrech některých chytrých telefonů najdete podporu VoLTE. Víte, co VoLTE znamená a jak vám může být užitečné v praxi?

 

Obsah

Co znamená VoLTE?
VoLTE v České republice
Výhody volání přes VoLTE
Jak žere VoLTE data?
Umí váš chytrý telefon VoLTE?
VoLTE a poskytovatel O2

 

Co znamená VoLTE?

VoLTE je technologie, která dovoluje volat přímo přes LTE. VoLTE je zkratkou pro anglické spojení Voice Over LTE. Když to popíšeme úplně jednoduše VoLTE je přenos hlasu přes data, neboli přes internet

Proč volat přes VoLTE, když můžete využívat klasické volání? VoLTE má trojnásobnou kapacitu než například 3G. 

VoLTE je poměrně nová technologie, která byla poprvé spuštěna v USA a Jižní Koreji před pár lety. Prvním telefonem, který kdy podporoval VoLTE, je Samsung Galaxy Note 3. 

 

VoLTE v České republice

VoLTE začal v ČR v roce 2015 testovat T-Mobile. O2 se přidalo v roce 2017 a plné pokrytí VoLTE mělo být naplánované do konce roku 2021. 

volání volte

 

Výhody volání přes VoLTE

Proč byste měli vůbec uvažovat o VoLTE, když je dnes obyčejné volání tak jednoduché? Objevte nejdřív všechny výhody VoLTE. 

 

S VoLTE získáte špičkovou kvalitu zvuku

Dalo by se říct, že na standardním volání se toho nedá moc zlepšit. Jenže pokud si zavoláte přes VoLTE, užijete si kvalitu jiné úrovně, a to na obou koncích sluchátka. 

 

Dvakrát rychlejší spojení jen s VoLTE

Nechce se vám čekat věky, až se hovory připojí? S VoLTE se hovory spojí až dvakrát rychleji než u 2G a 3G sítě. A pokud to s VoLTE nejde, jsou klasické sítě v záloze. 

 

S VoLTE zároveň voláte a datujete

Potřebovali jste si někdy během hovoru najít něco na internetu? Běžně to nejde. Je to možné jedině s VoLTE. Takže s VoLTE na pohodu a bez ztráty hlasového připojení. 

 

VoLTE je spolehlivější a stabilnější

VoLTE volání je příjemnější, protože se můžete spolehnout na stabilitu. Nečekají vás žádná odpojení  nebo jiné druhy závad. Všechno jde přes VoLTE v datech, což je velké plus. 

 

Někde s VoLTE dokonce s lepším signálem

Některé frekvence VoLTE mají větší dosah než sítě 2G nebo 3G. Signál tedy doputuje dál od vysílače. Nebo do míst, kam se běžně nedostane. 

 

Jak žere VoLTE data?

Možná si říkáte, že když vlastně voláte VoLTE, využíváte data z datového balíčku. Technologie VoLTE je však tak vyspělá a chytrá, že rozpozná hlasové pakety a nepočítá je do využití mobilních dat.

 

Umí váš chytrý telefon VoLTE?

Základním předpokladem je, že telefon podporuje čtvrtou generaci mobilní síťové technologie LTE. Ani když máte telefon s podporou 4G sítí, ještě to nemusí znamenat, že VoLTE umí. U levnějších přístrojů nemusí být k dispozici vůbec. Ve výjimečných případech je ke správnému fungování nutná výměna SIM karty za novější.

 

Jak zjistit, zda telefon podporuje VoLTE?

Stáhněte si aplikaci, která jednoduše rozpozná, že telefon umí VoLTE. Klikněte sem pro stažení přes Google Play

VoLTE a poskytovatel O2

Chcete kvalitní volání přes VoLTE? Spolehněte se na O2. S O2 se totiž s volajícím spojite už za 2 sekundy od vytočení čísla. Pro spojení přes VoLTE potřebujete být v pokrytí 4G LTE, mít 4G LTE SIM kartu a telefon, který VoLTE podporuje.

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.