723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

VPN

Zajímá vás, co je to připojení VPN? A proč o něm mluví tolik lidí? Račte číst dál, na dalších řádcích vám všechno prozradíme.

Obsah

Co je to VPN?
VPN v praxi
Výhody používání VPN
Nevýhody VPN
Jak získat VPN?

 

Co je to VPN?

VPN je v dnešní době celkem probírané téma. Dříve bylo VPN obyčejnou technologickou novinkou. Dnes je ale VPN šikovný nástroj, který dokáže ochránit vaše soukromí na internetu, například pokud nechcete, aby na vás nemohly být například cíleny nevyžádané reklamy. 

VPN (virtual private network) je zabezpečené šifrované připojení mezi dvěma sítěmi nebo uživateli na síti. Hlavní výhodou VPN je, že vám dovolí prohlížet internet v soukromí

 

VPN v praxi

Jak si představit VPN v realitě? Představte si internet jako obrovskou kybernetickou dálnici. Koukáte na oblíbené weby, nakupujete, sledujete své internetové bankovnictví, hrajete hry… 

A každý, komu se zlíbí, vás na téhle dálnici může sledovat. Prakticky o vás zjistí vše, například na jaké stránky chodíte, kde nakupujete apod. Dá se taky snadno zjistit, kde bydlíte. 

VPN funguje jako prvotřídní ochrana, která zajistí vaši anonymitu. Ať na internetu děláte cokoliv, nikdo vás nedokáže vysledovat. VPN zašifruje vaše data a ukryje vás za falešnou IP adresu. VPN vám dokáže zaručit dokonalou online anonymitu. 

vpn

 

Výhody používání VPN

VPN je nástroj pro bezpečné používání internetu. Mezi hlavní výhody patří:

 • S VPN můžete streamovat odkudkoliv.
  Když jste například v zahraničí, nemůžete navštívit streamovací službu doma. S VPN můžete oblíbené stránky používat, jako byste byli doma.  
 • VPN vám umožní přístup k blokovaným stránkám.
  Některé instituce zamezují přístup k některým webům (školy, firmy). S VPN se dostanete kamkoliv.  
 • S VPN obejdete cenzuru
  Některé státy omezují svobodný přístup k informacím. S VPN je můžete obejít. Pozor ale na to, že může jít o nezákonnou činnost.  
 • Díky VPN se ochráníte před cenovou diskriminací
  Dynamická cenotvorba některých e-shopů může automaticky zvyšovat ceny za produkty a služby například ve velkých městech, kde je vyšší životní úroveň. Setkat se s tím můžete například u leteckých společností. S VPN se před těmito praktikami snadno ochráníte.  
 • S VPN jste nevysledovatelní
  S VPN ochráníte svoje soukromí. Hackeři, kyberzločinci, korporace… ti všichni a mnohem víc subjektů vás může vysledovat. S VPN se dokonale ochráníte.  

Nevýhody VPN

 • S VPN se může vaše internetové připojení zpomalit
 • Lze těžko předem ověřit kvalitu VPN služeb. 
 • Některé firmy mohou VPN blokovat. 

 

Jak získat VPN?

VPN funguje jako služba, kterou si musíte zaplatit. Je výhodné si projít několik nabídek a porovnat ceny a parametry. Doporučujeme si také prověřit uživatelské recenze. 

Například Avast SecureLine VPN od Avast můžete vyzkoušet na 7 dní zdarma

 

Základem je ale vždycky kvalitní a spolehlivý internet. S námi ho získáte lusknutím prstu za výhodné ceny

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

  Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
  Více o ochraně soukromí.