723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

wi-fi

Co je to wi-fi? Jaké jsou vůbec možnosti bezdrátových sítí? Jak si wi-fi nastavit? 

 

Obsah

Co je to wi-fi?
Jak vznikla wi-fi?
Wi-fi doma
Jak získat nejrychlejší wi-fi?

 

Co je to wi-fi?

Bez wi-fi si dnešní svět internetu neumíme ani představit. Jak bychom se připojovali, kdyby nebyla? Všichni tak nějak víte, co to wi-fi je, ale pro jistotu. Wi-fi je technologie bezdrátového přenosu, která slouží pro přenos internetových dat. Internet tak můžete využívat pohodlně díky wi-fi čipu. 

Wi-fi je dnes už nepostradatelnou vymožeností každé domácnosti, firmy nebo komerčních prostorů. V obchodech se běžně setkáte s wi-fi hotspoty. 

 

Jak vznikla wi-fi?

První pokusy o vytvoření “prapůvodní wi-fi” sahají do roku 1942. Už tehdy se vědci snažili šířit vlny bezdrátově. Akorát to nebyl internet přes wi-fi, ale hudební vlny. Ale až o desetiletí později se začala rodit wi-fi, tak jak ji známe dnes. 

V roce 1997 byla vyvinuta technologie pro bezdrátový přenos, která se rovná dnešní wi-fi. V roce 1999 vznikl první funkční prototyp. Firmou, která se vývojem wi-fi zabývala, se jmenovala Weca. V roce 2003 se přejmenovala na Wi-Fi Alliance a zavedla standard 802.11g. 

Technologie wi-fi je dostupná v mnoha pásmech pro komerční a nekomerční využití. Nejdůležitější však, že díky wi-fi si můžeme krásně usnadnit život. 

 

Wi-fi doma

Wi-fi internet dnes doma využívá snad každý. Už jsou pryč ty doby, kdy bylo nutné mít zařízení připojené přes kabel. Je pravda, že pevné připojení má své výhody, převážně pro stolní počítače a notebooky. Jenže kdo si chce dnes natahovat dráty přes celý byt? 

 

Co byste o domácí wi-fi měli vědět

  • Přes wi-fi snadno připojíte svá zařízení k internetu bezdrátově.  
  • I když je síla wi-fi díky moderním modemům velmi silná, stabilitu internetu můžou ovlivnit různé překážky. Například zdi, nábytek nebo kovové předměty.  
  • Nejlepší pokrytí wi-fi signálem získáte tak, že wi-fi modem dáte doprostřed domácnosti tak, aby se signál dostal všude, kam potřebujete. Pokud chcete wi-fi dostat i do vzdálenějších míst, doporučujeme využít tzv. opakovače signálu internetu, wi-fi repeatery.  
  • Pamatujte, že přes síťový kabel je internet rychlejší než přes wi-fi. Ale pokud máte opravdu rychlý internet, zásadní rozdíl to při běžném používání nebude. 

Zdá se vám, že je vaše wi-fi připojení hodně pomalé? 

Prozkoumejte naše výhodné balíčky O2 internetu a užijte si wi-fi naplno

 

Jak získat nejrychlejší wi-fi? 

Kvalitu wi-fi signálu ovlivňují hned dva zásadní parametry. Kvalita a rychlost internetu a kvalita wi-fi modemu. Pokud máte doma nebo na chatě pomalé připojení, těžko můžete od své wi-fi očekávat zázraky. A když máte špatný wi-fi modem, rychlý internet je vám na dvě věci. 

Co mít takhle nejlepší wi-fi bez starostí? Zařiďte si O2 internet. Vyberte si některý z výhodných balíčků, ve kterých dosáhnete rychlostí až 1 000 Mb/s. 

 

Ověřte si dostupnost

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.