723 123 411

(Po-Ne 8:00 – 20:00)O2 Internet

O2 Internet na chatu

5G internet na doma

O2 TV

Blog

Znáte Wi-Fi volání? Volejte kde není signál

Komplikuje vám život nedostatečný signál ve vaší lokalitě? Máte část svého provozu zcela bez signálu (například pod zemí) nebo se vám nelíbí sazby za volání z exotické zahraniční destinace?
Máme řešení – volání přes Wi-Fi.

Možná ho znáte pod názvem VoWi-Fi (Voice over Wi-Fi). Jedná se o hlasovou komunikaci přes internet, která ale zvládne i posílání SMS a MMS nebo videohovor. Využít ji můžete všude, kde je k dispozici Wi-Fi připojení, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. A právě využití v zahraničí je jednou z hlavních výhod služby. Do Česka si zavoláte odkudkoliv na světě za cenu domácího hovoru! Nemusíte ani zadávat předvolbu státu. Stačí jen aktivovat službu a mít Wi-Fi telefon, který Wi-Fi hovory podporuje.

Bez čerpání dat

Volání přes Wi-Fi je možné kdekoliv, a to bez čerpání dat z vašeho tarifu. I vám může zavolat samozřejmě kdokoliv, a to na vaše standardní telefonní číslo. Systém sám pozná, že jste na Wi-Fi, a automaticky hovor uskuteční. Služba dokonce zvládne plynulý přechod mezi Wi-Fi hovorem a klasickým voláním v síti LTE i obráceně, pokud to umožňuje vaše zařízení. To znamená, že se hovor nepřeruší v případě, že ztratíte Wi-Fi signál nebo naopak přejdete do Wi-Fi sítě z míst, kde se ztrácí signál LTE.

Volání z ciziny kvalitně a bez roamingu

Kdo podniká v zahraničí, ušetří za roaming, jelikož se ze zahraničí do České republiky přes Wi-Fi dovolá, za cenu běžného domácího volání. Namísto poplatků za roaming tak budete moci více investovat do zlepšování vlastních služeb či produktů. Voláním ovšem tato služba nekončí. Díky VoWi-Fi můžete také posílat SMS a MMS nebo realizovat videohovor. Užijete si vysokou kvalitu hovorů HD Voice. Výsledná kvalita spojení přes Wi-Fi je závislá na síle Wi-Fi signálu a na parametrech připojení daného poskytovatele.

Bezpečnost na prvním místě

U Vodafonu je bezpečnost alfou a omegou a platí to i u Wi-Fi volání. Je proto zabezpečeno stejně jako běžné využívání naší sítě. Autorizace k použití služby je vždy podmíněna přítomností SIM karty a hovor je šifrovaný stejně jako ve 4G/2G/3G síti. Proto není možný žádný odposlech přes Wi-Fi nabourávače.

Chcete VoWi-Fi do své firmy?

Pořízení a aktivace služby jsou velice jednoduché. Stačí telefon se zabudovanou funkcí VoWi-Fi, 4G LTE SIM (tu už má většina našich zákazníků) a jste vybaveni. Pokud váš telefon funkci nemá, podívejte se na naši nabídku telefonů s podporou VoWi-Fi.

Ještě než začnete, doporučujeme aktualizaci operačního systému vašeho telefonu. Aby všechno fungovalo, potřebujete mít zapnutou službu Wi-Fi volání jak v nastavení telefonu, tak i u svého čísla. Aktivaci a další nastavení provedete jednoduše sami ve OneNet samoobsluze.

Kolik vás to bude stát?

Službu vám aktivujeme zadarmo a neplatíte za ni ani žádné měsíční poplatky. Ať už do Česka voláte odkudkoliv, hovor přes Wi-Fi stojí stejně jako váš běžný hovor v rámci ČR. Pokud službu využijete při volání na zahraniční číslo, zaplatíte stejně jako za mezinárodní hovor. Stejně to funguje při posílání SMS a MMS. Nečerpáte žádná data z vašeho balíčku a služby vám účtujeme podle vašeho tarifu.

Potřebujete poradit s výběrem?

Nechte nám zde na sebe číslo. Poradíme, jak získat nejvýhodnější O2 internet na doma.

    Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
    Více o ochraně soukromí.